Gitarista Luboš Brtáň prichádza s novinkou Steps Into The Past


Nová generácia slovenských jazzmanov. Na jej stúpajúcom úspechu má veľkú zásluhu aj vydavateľstvo Hudobný fond. Bez podpory mladých talentov sú totiž okrajové hudobné žánre odkázané na úzky okruh tradičných poslucháčov. Gitarista Luboš Brtáň patrí k mladým hudobníkom s rozpoznateľným rukopisom. Snaha o netradičné kombinácie, inovatívny kompozičný štýl a prirodzené inklinovanie k modernému zvuku. Nahrávka Luboš Brtáň Organ Section – Steps Into The Past je ďalším výrazným počinom novej generácie slovenského jazzu.

„Je to hlavne jazzový album, ale nájdete na ňom vplyvy rôznych štýlov. Trocha rocku aj latina. Pre mňa osobne nie je nálepka “jazzové CD” taká dôležitá. Jednoducho sú to moje skladby, tak ako som ich počul,“ objasňuje charakter novinky Luboš Brtáň. Na albume Steps Into The Past spája jazzovú tradíciu so súčasnými trendami. Jedinečná kombinácia: gitara, saxofón, bicie a organ spĺňa zadanie originálnej nahrávky. Jej výslednú podobu pomáhali tvarovať organista Fabian Supancic, saxofonista Sandor Molnar a bubeník Marián Ševčík. Medzinárodná zostava, výlučne autorská tvorba. Dva silné tromfy novinky Steps Into The Past. „Album je pre poslucháčov, ktorí majú radi dobrú hudbu. Celý album je veľmi melodický. Nie je to typický jazzový album s dlhými sólami,“ dopĺňa Brtáň. Už samotný názov CD napovedá, že mladý hudobník a skladateľ sa na novinke rozhodol bilancovať: „Všetky skladby sú o medziľudských vzťahoch, pretože tie sú pre mňa najsilnejšou emóciou. Aj preto je album Steps Into The Past mojou osobnou výpoveďou.“ Ignorovanie hraníc hudobných štýlov je jedným z charakteristických znakov súčasnej jazzovej generácie. Brtáňova novinka nie je výnimkou. Vplyv moderného zvuku ho zasiahol už počas štúdia na prestížnej Kunst Universität Graz. Na bratislavskom konzervatóriu sa Brtáň zase stretol s gitaristom a skladateľom Matúšom Jakabčicom, u ktorého navštevoval predmety Jazzová Kompozícia, Jazzová Harmónia a Aranžovanie, čo značnou mierou ovplyvnilo jeho budúce hudobné smerovanie.

Desaťročná pódiová spolupráca. Medzi Lubošom Brtáňom a organistom Fabianom Supancicom funguje mimoriadne intenzívny hudobný dialóg, ktorý musí zasiahnuť každého otvoreného poslucháča. Na novinke Steps Into The Past dopĺňajú zohranú dvojicu dvaja nemenej výrazní inštrumentalisti. Molnar a Ševčík patria bez akýchkoľvek pochýb k majstrom svojich nástrojov. Čerstvý album Luboš Brtáň Organ Section – Steps Into The Past je ďalším dôkazom životaschopnosti domácej jazzovej scény. Nahrávka vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.

Luboš Brtáň Organ Section – Steps Into The Past:

1. Confused
2. Chickie
3. Saying goodbye
4. Interlude – Time dilation
5. Julia
6. After All
7. Last emotion
8. No Answer

Obsadenie:

Luboš Brtáň – gitara
Fabian Supancic – organ,
Sandor Molnar – tenor saxofón
Marián Ševčík – bicie

Ďalšie informácie o Luboš Brtáň Organ Section – Steps Into The Past:
http://www.musicaslovaca.sk/index.php?route=product/product&product_id=2670

Videovizitka CD Luboš Brtáň Organ Section – Steps Into The Past:

FB profil Hudobného fondu
https://www.facebook.com/hudobnyfond.sk?fref=ts