Gergaz One: Pika vystaví svoje fotografie


Rozhovor s Jurajom Pikulíkom, ktorý bude vystavovať 26. marca svoje fotografie na Lodi Cafe v Bratislave, k príležitosti prvého výročia GERGAZ netlabelu. Interview pripravila Silvia.

Ako dlho sa venuješ fotografovaniu?
Toto obdobie by som datoval asi prvým ultrazoomom, čo mohlo byt tak 6 rokov spat.

S akou technikou si začínal fotiť a s akou technikou pracuješ v súčasnosti ?
Mimo nejakého domáceho ruského zázračného stroja za prvopočiatky považujem kamošov požičaný kompakt, čo neskôr rozhodlo o zakúpení ultrazoomu, pri ktorom som zostal doteraz.

Kde najčastejšie vznikajú tvoje snímky a ako vyzerá celý proces od nápadu až po realitu?
V poslednej dobe najmä kvoli nedostatku času beriem najčastejšie fotoaparát na akciu s priatelmi, kde sa vždy podaria vyborné zábery :) samotný proces býva väčšinou velmi podobný… čakám na kopnutie múzy ;)

Ktorú svoju fotografiu považuješ za najvydarenejšiu a prečo ?
Fotografia s myšlienkou

Kto ti pózuje pred objektívom ?
Podla možnosti všetci, napriek protestom ;)

Obľúbený fotograf ?

Skorej oblúbené fotografie

Čo najradšej fotografuješ?
Ludi, medzi moje najoblúbenejšie témy na fotenie určite patria ludia. Ich zachytenie v im prirodzenom prostredí a emóciách bez štúdiových svetiel a pokynov pre herecké výkony, samozrejme i také fotografie majú svoju krásu.

Čo ťa najviac baví ( fascinuje ) na fotografovaní. Máš nejaký konkrétny zážitok?
Pohlad na život cez objektív, zachytenie neopakovateľného momentu na film okom fotografa a prezentacia jeho pohladu na život okolo nás…

Preferuješ fotenie pod šírim nebom, alebo ineriérové fotenie.
Pri dobrom zábere nezáleží na prostredí.

Dávaš prednosť skôr upraveným fotkám?

Mám rád čisté fotografie, maximálne dotiahnut detail či zvýraznenit myšlienku ale vyhýbam sa fotografiám, ktoré slúžia len ako podklad pre niečo iné…

Aký je tvoj postoj k analógu?
Pozitívny, napriek tomu, že s analógom nemám vela praktických skúseností a v pár smeroch prináša isté obmedzenia ale je to klasika…

Prezradíš nám s čím fotíš?
FUJI S9600

Na akej web stránke môžeme vidieť tvoje fotografie ( link )
Väčšina fotografií je šuplíkových, polepším sa :)

Internetové vydavateľstvo GERGAZ oslavuje prvý rok svojej existencie na hudobonej scéne. K tejto príležitosti organizuje GERGAZ dňa 26.marca v priestoroch Loď Cafe (divadlo Adyho Hajdu) v Bratislave (Tyršovo nábrežie) multimediálnu párty s príznačným názvom GERGAZ ONE. Svoj špeciálny live act na lodi odohrajú GLGN & Jimmy Pe(é), spolu s dj rezidentmi labelu Jablkonosicom, ktorý príde supportovať priamo z Londýna a YI. Párty v pravom slova zmysle predvedú za gramcami DJ Junior, český SIDE9000 a Parabot. Celú noc budú svojim vizuálom dopĺňať vjs Document and Setting. Súčasne bude na lodi prebiehať výstava fotografií od Hunky, Piku, Calothricka a Sabr!ny.

via galgan