Gergaz One: Hunka vystaví svoje fotografie


Hunku možno podaktorí z Vás poznajú ako sympatickú fotografku z rôznych tanečných parties. Aj ona vystaví svoje fotografie 26. marca na Lodi Cafe v Bratislave. Interview pripravila Silvia.

Ako dlho sa venuješ fotografovaniu?
Baví ma to už asi 5 rokov. Je to taký môj malý koníček.

S akou technikou si začínala fotiť a s akou technikou pracuješ v súčasnosti ?
Začínala som s tým, čo bolo práve po ruke :) Potom sa mi dostal do rúk digitál Sony DSC-H7, ktorý mám vlastne dodnes.

Kde najčastejšie vznikajú tvoje snímky a ako vyzerá celý proces od nápadu až po realitu?
Vznikajú kdekoľvek, no hlavne spontánne! Málokedy sa stáva, že si dopredu naplánujem fotenie. Keď to na mňa príde, tak jednoducho vezmem foťák a idem na to :)

Ktorú svoju fotografiu považuješ za najvydarenejšiu a prečo ?
Ťažko povedať, pretože vždy by to bola nejaká iná. Každá fotka pre mňa svojím spôsobom niečo znamená. Či už je to atmosférou, kompozíciou, tým čo zachytáva… je to rôzne.

Kto ti pózuje pred objektívom ?
Predsa celý svet! :)

Obľúbený fotograf ?
Nejde ani tak o fotografa, ako o fotku samotnú. V tomto smere som naozaj vyberavá.. Fotka ma musí v prvom rade zaujať, ale naozaj zaujať! Keď sa však nad tým tak zamyslím, jeden adept by tu bol :) Môj priateľ. Keby sa tomu viac venoval, tak by to bol určite on. Niektoré jeho fotky, ktoré doteraz odfotil, sú naozaj prekrásne. On je asi všeumelec, alebo čo :)

Čo najradšej fotografuješ? Hunka, poznáme ťa skôr ako fotografku z hudobných akcií, stále v tom pokračuješ, alebo si presedlala na iný žáner.
Sem-tam ešte na nejakú akciu zablúdim s foťákom, ale už to nie je také, aké to bývalo. Teraz fotím prakticky všetko, čo ma zaujme.

Čo ťa najviac baví ( fascinuje ) na fotografovaní. Máš nejaký konkrétny zážitok?
Pre mňa je úplne úžasné, keď môžem svoje pocity vyjadriť cez fotografiu. Tak, ako napríklad svojmu priateľovi, že ho mám rada a chýba mi :)

Preferuješ fotenie pod šírim nebom, alebo ineriérové fotenie.
Nie je nič krajšie a lepšie, ako slnečný deň plný farieb. Vtedy je to perfektné!

Dávaš prednosť skôr upraveným fotkám?
Nič neuprednostňujem. Niekedy je fotka krásna sama o sebe, inokedy práve vďaka tej úprave.

Aký je tvoj postoj k analógu?
Určite kladný. Analóg má svoje čaro, no osobne sa s ním veľmi nestretávam.

Prezradíš nám s čím fotíš?
Už som prezradila v druhej otazke :) Okrem toho mám ešte jedného super kamaráta, ktorý má doma zrkadlovku Nikon D-60 a vždy mi ju rád požičia. Však Floe? :)

Na akej web stránke môžeme vidieť tvoje fotografie ( link )
Nejaké kúsky mám na deviantARTe (hunkatko.deviantart.com), ale veľa vecí nájdete aj na myspace (myspace.com/hunkatko) a facebooku (facebook.com/hunkatko)

Internetové vydavateľstvo GERGAZ oslavuje prvý rok svojej existencie na hudobonej scéne. K tejto príležitosti organizuje GERGAZ dňa 26.marca v priestoroch Loď Cafe (divadlo Adyho Hajdu) v Bratislave (Tyršovo nábrežie) multimediálnu párty s príznačným názvom GERGAZ ONE. Svoj špeciálny live act na lodi odohrajú GLGN & Jimmy Pe(é), spolu s dj rezidentmi labelu Jablkonosicom, ktorý príde supportovať priamo z Londýna a YI. Párty v pravom slova zmysle predvedú za gramcami DJ Junior, český SIDE9000 a Parabot. Celú noc budú svojim vizuálom dopĺňať vjs Document and Setting. Súčasne bude na lodi prebiehať výstava fotografií od Hunky, Piku, Calothricka a Sabr!ny.

via galgan