GERGAZ 2008 – 2018 (the Locals)


GERGAZ existuje už desiaty a preto toto jubileum oslavujú ako inak, než ďalším releasom. Vydavateľstvo pripravilo tento krát 2xLP kompiláciu s názvom GERGAZ 2008 – 2018 (the Locals). Už podla názvu je jasné, že si vzali na mušku výber skladieb od slovenských a českých interpretov. Ak sa pýtate, či je to Best Of-ka, tak partia skovaná za touto značkou hovori že áno a zároveň dodáva, že je to výber z najlepších trackov, ktoré sa doposial nedostali na vinyl a podla nich si to zaslúžia.

Ak toto vydavateľstvo sledujete, mená ako Jimmy Pé, FVLCRVM, Fallgrapp, Himalayan Dalai Lama, The High Corporation alebo nvmeri vám nebudú cudzie. Práve skladby od týchto interpretov si na kompilácii, ktorú finančne podporila SOZA, našli svoje miesto. Nechýba ani remix Marcina Cicheho (Skalpel) ku skladbe Wichura od čekého projektu Forma.

Kompilácia, oficiálne vychádza 21. 4. 2018, predobjednať sa však dá už teraz.
https://gergaz.bandcamp.com/album/gergaz-2008-2018-the-locals

O mastering sa postaral Gargle & Expel. Grafiku pripravila Mili Vigerová.

V deň vydania je pripravený aj pop-up shop v Lab.cafe v Bratislave.
https://www.facebook.com/events/2113400948892829/

Od 12:00 do 18:00 si tam budete môcť novučičké platne chytiť do rúk. Na svoje si teda určite prídu milovníci platní ktorí si môžu doplniť svoje zbierky o nový titul, prip. aj o tie staršie. Toto sobotnajšie popoludnie spríjemnia svojimi setami Jimmy Pé, Petijee a D OneTwo.

To, že kompilácia vychádza práve počas Record Store Day nie je samozrejme náhoda. 2xLP GERGAZ 2008 – 2018 (the Locals) je akýmsi hudobným príspevkom vydavateľstva práve k tomuto dňu.