GAŠPARKOVE ŠIBALSTVÁ alebo erotic dobrodružstvá Bob de Nira


Dezorzovo lútkové divadlo v septembri získalo na medzinárodnom bábkarskom festivale Bábkarská Bystrica 2010 Cenu Hašterica 2010 za kreativitu a prínos bábkovemu divadlu za predošlé dve sezóny a na medzinárodnom festivale bábkového divadla pre dospelých v poľskej Varšave Lalka Tiez Clowiek mimoriadne uznanie za dynamickú súhru v predstavení Desperanduľa pre bábkohercov Dezorzovho lútkového divadla.

Toto unikátne divadelné zoskupenie a jediné bábkové divadlo pre dospelých presviedča milovníkov nielen bábkového divadla, že tento žáner divadelného umenia je atraktívna ale aj intelektuálna zábava pre široké spektrum divákov.

Po úspešnom letnom a jesennom turné sa slávne Dezorzovo lútkové divadlo opäť predstaví bratislavskému publiku v chillout a culture clube Hopkirk.

Najnovšia inscenácia divadla Gašparkove šibalstvá alebo erotic dobrodružstvá Bob de Nira čerpá inšpiráciu z formálnych postupov klasickej maňuškovej „punchiády“, ktorá sa v európskych mestách začala objavovať už v 15.storočí 20. Storočia, no atraktívny obsah čerpá zo súčasných popkultúrnych odkazov a trendov. Táto erotická maňušková show je komédia o známom bábkovom hrdinovi, nesmrteľnom dobrodruhovi, zvodcovi a veľkom európanovi Gašparkovi, ktorý je svojráznou postavičkou nielen bábkového divadla a odpradávna zosobňuje v esenciálnej forme všetky zlé ľudské vlastnosti. Gašparko už celé stáročia spája ľudí všetkých národov aj vyznaní hlavne svojím politicky nekorektným humorom či sexistickou satirou.

Tento ľudový hrdina ožil aj v dobrodružnej bábkovej komédii, ktorú napísal a režíroval principál divadla a známy režisér Gejza Dezorz a dramaturgicky ju pripravil Aladár Hrča. V hlavných úlohách sa predstavia herci Alexander Maďar, známy z muzikálov Príbeh ulice, Dracula či Cyrano z predmestia a Majo Mitaš, ktorého pozná publikum z televíznych seriálov Mesto tieňov alebo Ordinácia v ružovej záhrade či Rádio. Elektrizujúcu atmosféru večera posilní neodmysliteľné akrobatické vystúpenie, ktoré predvedie tchor Julius von Fontana a dych vyrážajúce vizuálne efekty z dielne scenografického mága Von Dubravaya.

Silu svojej potencie predvedie Dezorzovo Lútkové Divadlo a odhalí tie najnecudnejšie polohy bábkového divadla už čoskoro, v piatok 10. decembra 2010 v klube Hopkirk v Bratislave na Karpatskej ulici (YMCA) o 20:00 hodine. Tento unikátny divadelný večer pre ozajstných fanúšikov a fajnšmekrov bábkového divadla hudobne podfarbí aj známy Dj a moderátor Radia FM Dj Mizzi.

Deťom do 18 rokov zakázané, rodičom do 100 rokov prikázané!
Gejza Dezorz
GAŠPARKOVE ŠIBALSTVÁ
alebo erotic dobrodružstvá Bob de Nira
Hrajú: Alexander Maďar, Majo Mitaš, Gejza Dezorz
Best Boy: Julius von Fontana
Hudba: Johny Guitar
Výtvarná spolupráca: Miloš Gašparec
Scénografia: Von Dubravay
Dramaturgia: Aladár Hrča
Réžia: Gejza Dezorz

PIATOK 10. DECEMBER 2010 O 20:00
HOPKIRK chillout and culture bar, Karpatská 2, Bratislava

AFTER PARTY:
DJ MIZZI

Rezervácie
hopkirk@hopkirk.sk

via hopkirk.sk