Garáž Live No. 2 privíta Vaolu, Liquid Error a Lublau


Od apríla 2010 ponúka Rádio Kiss vo svojom vysielaní exkluzívny priestor mladým začínajúcim interpretom, ktorí sa snažia naštartovať hudobnú kariéru. Moderátorka (zároveň aj autorka myšlienky) Gabika Kuchárová víta každú stredu v relácii Garáž talentovaných hudobníkov s možnosťou prezentovať vlastnú tvorbu, pričom v jej kreslách sa už postupne vystriedalo dvadsať hostí. Keďže v rádiu zaznamenali na tento formát pozitívne ohlasy, rozhodli sa G. Kuchárová a Oľga Džupinková pripraviť sériu živých koncertov pod značkou Garáž Live, ktorej party No. 2 sa uskutoční, vo štvrtok, 18. novembra 2010 od 20.00 hod. v košickom Malbo Caffé. Na akciu, kde bude free vstup, prijali pozvanie Vaola, Liquid Error a Lublau.

V prípade zostavy Vaola sa očakáva nekonečný zmysel pre humor zakomponovaný do modern rocku. O tom, že pätica zo Spišskej Novej Vsi sa nenudí svedčí aj voľné rozprávanie bubeníka Maťa o jeho príchode do kapely. „Na jednom koncerte som videl hrať Gaba, pri ktorom som si všimol, že je vysoký, pekný a na svoj vek aj zarastený. Okrem toho nehral ako ostatní klávesáci stojac za nástrojom, ale za klávesmi sedel. Vtedy som si povedal, že s ním chcem raz hrať. Do zostavy Vaola som sa nakoniec dostal vďaka novej mene euro. Môj brat bol meniť staré peniaze v banke, kde sa stretol s Rišom a ten sa ho opýtal, či ešte hrám na bicie. Brat mi dal na Riša číslo a prišiel som na konkurz. Keďže som bol jeho jediným účastníkom, zvládol som ho na výbornú,“ rozdával výbornú náladu v Garáži rádia Kiss Maťo.

Rovnako kreatívna a v nápadoch nekonzervatívna je aj kapela Lublau zo Starej Ľubovne, ktorá v roku 2009 debutovala albumom Hádanka a v septembri vydala druhú platňu Revolúcia.  Partia mladých hudobníkov funguje v zložení Millas Groove (basgitara, spev), Igor „Fabo“ Fabian (gitara, spev), Róbert „Bacil“ Barlík (gitara), Janko „Porto“ Andrejka (klávesy, vokály) a Vlado „Shimanski“ Leško (bicie). „Na prvom albume však účinkujú aj ďalší muzikanti – Martin „Huso“ Husovský, Ywo Redaj, Robo „Skypi“ Hatala, Táňa Gáborová, Michaella Papp, Viliam Ročkai, Jozef „Uhlik“ Uhľár. Na druhom albume sme to zobrali z druhého konca a tak sme si vystačili sami (aj keď samozrejme veľká vďaka patrí Vladovi „Randymu“ Gnepovi zo studio7recording za už tradične vynikajúcu spoluprácu a Marekovi Rakovickému za mastering) a aj hudobne sme sa na ňom podieľali všetci, takže je iný ako ten prvý, ale veď zmena je život, no nie,“ dočítate sa na webovej stránke http://www.lublausk.millasgroove.com

Tretím do tímu v rámci štvrtkovej party je finalista Eurovision Contest Song 2010 Liquid Error z Bardejova. Zakladajúcim členom je Mike Utero, ktorý úspešnú zostavu tvorí so speváčkou Kall, Mladasom Hajtolom a Braňom Herstekom. V roku 2008 vydali Liquid Error EP s troma singlami a aktuálne pripravujú debutový album. „V dnešnej dobe nadmerného výskytu indie kapiel, z ktorých sú niektoré skvelé, a niektoré tak zlé, že škoda reči, sa táto štvorica vybrala úplne iným smerom. Ich hudobnou inšpiráciou sa skôr zdajú byť Red Hot Chili Peppers alebo Audioslave, než dnes úspešní Arctic Monkeys, či Bloc Party. Nezazlievam nikomu, pokiaľ sa inšpiruje britskými ostrovmi (skôr naopak), ale je treba občas natrafiť i na niečo iné. Človek chce občas počuť i poriadne gitarové sólo či basu alá Flea. A o to sa práve títo štyria nejakým spôsobom snažia,“ nechali sa predstaviť recenziou z www.4am.sk Liquid Error.

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: Michal Petriľak ml.