FVLCRVM – Notch EP


Tento týždeň vyšlo na slovenskom vydavateľstve GERGAZ nové EP od Pištu Kráľoviča (Nvmeri) aka FVLCRVM. Ťažké spodky, harmonické ťahavé spevy, divoké arpeggio, či nekonečne modulovaná 808ka miešaná s netradičnými samplami v rôznych tempách. Aj tak by sa veľmi stručne dalo opísať debutové EP Notch.

FVLCRVM, vlastným menom Pišta Kráľovič je úzko spätý s hudbou už od mladého veku. Neskôr mu učarovali synťáky a produkcia beatov na počítači a založí si vlastnú skupinu The Uniques, kde spája všetky nadobudnuté skúsenosti. V ďalších rokoch je však jeho hlad po hraní a produkovaní rôznych žánrov neutíchajúci. Klubová hudba je preto ďalšia vysnívaná méta a preto začína ako DJ hrávať v rôznych podnikoch v Bratislave a okolí.

Popri kapele vydáva pár remixov a vlastných skladieb pod menom Que a so súkmeňovcami zakladá vlastné parties ako Hochspannung!, Chunk-Foo či Beat Deck!, ktorú hosťuje s DJ Phil Dough dodnes. Jeho kapela mení meno na Nvmeri a vydáva ďalší album, pri ktorom je všetkým jasné, že prechod cez žánre nebola len mladícka nerozhodnosť, ale vrýva sa do veľmi netradičného podpisu, ktorý si FVLCRVM vytvoril.

http://gergaz.bandcamp.com/album/notch-ep