FVLCRVM mal premiéru remixu na BBC, na tento rok má veľké plány


Nie je veľa slovenských producentov, ktorí sa môžu pochváliť tým, že ich novinku odpremiérovala jedna z najrešpektovanejších rozhlasových osobností zameraných na súčasnú elektronickú hudbu, Mary Anne Hobbs. V minulosti sa to podarilo menám ako B-complex či Foolk, do krátkeho zoznamu Slovákov, ktorých tvorbu podporila, sa najnovšie pridal aj Pišťa Kráľovič alias FVLCRVM.

Popredná hudobná redaktorka a dídžejka v noci na štvrtok predstavila vo svojej šou na BBC Radio 6 Music jeho remix tracku BankRoll, na ktorom spolupracovali francúzsky producent pôsobiaci v Londýne Big Dope P (Moveltraxx) a jeho krajan Feadz (Ed Banger Records). FVLCRVM svoju verziu spravil už dávnejšie, teraz vychádza ako predochutnávka jeho ďalšej tvorby, ktorá vyjde na londýnskom labeli Moveltraxx.

Jeho zakladateľ Big Dope P sa s Pištom spoznal počas svojho turné v roku 2015, kedy vystúpil aj v Bratislave a Prahe. Dodnes spomína, ako si ľudsky sadli nielen s ním, ale aj s ďalšími slovenským producentom Jimmym Pé. Najmä sa však stal fanúšikom FLVCRVM-ovej hudby. “Jeho tvorbou som bol úplne užasnutý. Čoskoro vydám niečo z jeho hudby na mojom labeli, ale chcel som ho najskôr predstaviť remixom mojej spolupráce s Feadzom a DMP,” citovala slová jedného z najvýznamnejších európskych reprezentantov žánru footwork Mary Anne Hobbs.

Ráno po rozhlasovej premiére remix na internete zverejnil web Discobelle.net, vypočuť si ho môžete na Soundcloude.

Remix vychádza na značke Moveltraxx práve dnes, po ňom bude o niekoľko týždňov nasledovať singel, na ktorom líder kapely Nvmeri spolupracoval s rakúskym objavom Monophobe. Pôjde o dosť unikátnu záležitosť, keďže okrem elektronickej produkcie v skladbe zaznejú aj sóla na klávesy (Monophobe) a gitaru (FVLCRVM). “Ale bude to tiež banger a má to asi 120 efektových stóp,” prezrádza Pišta, ktorý už na jeseň zverejnil krátku ukážku zo štúdia.

Do zoznamu jeho releasov čoskoro (20.2.) pribudne aj remixové EP, na ktorom producenti z rôznych kontinentov ukážu výsledky svojej inšpirácie jeho pôvodným trackom Slipstream. Ten vyšiel na jar minulého roka na austrálskom labeli Never Slept, ktorý uvedie na trh aj remixy. Samotný FVLCRVM na nahrávku prispeje vlastnou VIP verziou. Okrem toho by chcel do leta stihnúť aj vydanie dlho očakávaného druhého albumu Nvmeri.

Ešte predtým ho však na jar čaká viacero zaujímavých hraní. Na konci marca vystúpi v pražskom klube MeetFactory ako support pre amerického producenta Machinedrum. Po tom, ako FVLCRVM v januári 2016 v celosvetovej konkurencii vyhral remixovú súťaž, ktorú Machinedrum vyhlásil spolu so značkou Converse, sa tak konečne stretnú aj na jednom pódiu. Ďalším zaslúženým úspechom je hranie v kultovom budapeštianskom klube A38, kde sa v tú noc predstaví aj francúzska hviezda inštrumentálneho hip-hopu Onra. Na Slovensku budete môcť selekciu Pištovej novej i staršej tvorby počuť na koncertoch kapely Fallgrapp, s ktorou v rámci jej jarného turné zavíta do niekoľkých miest.

Pre viac info sledujte:

https://www.facebook.com/fvlcrvm/
https://www.instagram.com/fvlcrvm/