Fřesh Fľesh: Otevřená výzva pro účinkující a vystavující


Fřesh Fľesh právě rozjíždí dramaturgický výběr pro v pořadí už 11. akci, která se odehraje, odvystavuje a odpaří 30. října 2010 v prostorách bývalého Rudého Práva na pražské Florenci, tenktokráte na téma OBAL.

Fřesh Fľesh – prostor pro kreativní konzumaci prezentuje české a slovenské čerstvé umění. Do rámce akce se tak vejdou jak začínající umělci, tak čerstvé a inovativní projekty.
Projekt nabízí začínajícím umělcům možnost poprvé se představit v profesionálním prostoru, najít nové publikuma především pak potkat se s dalšími kreativci stejného naladění, vytvářet nové nápady, sdílet a nacházet kontakty. Je to reálný meeting point mladého českého a slovenského umění, designu a fashion.

Akce Fřesh Fľesh jsou rozděleny do půlhodinových bloků – filmového, divadelního, audiobloku a performance. Zároveň probíhá vernisáž, na které představujeme okolo desítky vizuálních umělců, projekcí, maleb, ale i instalací a plastik.

Fřesh Fľesh akce ale není jen suchá přehlídka mladých umělců – je to čerstvá párty, v každé z přestávek se představuje Dj a celá akce je od půlnoci zakončena afterparty.

Filmový blok (30 min)
U filmu nám jde víc o tvorbu vznikající mimo umělecké školy, ale nebráníme se ani čerstvým kouskům studentů filmových či jiných škol. Vždycky zato dostane přednost audiovizuál, který nevznikl coby školní cvičení, ale z vlastní kreativní iniciativy. Ve filmovém bloku prezentujeme jak klasickou filmařinu, tak videoart.

Divadelní blok (60 min)
Na divadlo jsme vyhradili celou hodinu, do které se tak vejdou už připravená autorská představení. Spíš ale vybereme představení nebo performance zpracované na téma akce a pojaté site-specificky.

Audioblok (30 min)
Ve třetím bloku necháme rozeznít a rozdunět živou produkci – ambient, kytary, elektroniku atd., klidně i ve spojení s visualizací nebo performance. Ocenímě, když hudebníci předvedvedou taky nějakou tu (performativní) šou.

Performance (30 min)
Naposledy ještě před půlnocí dostanou slovo a prostor těžko zařaditelná média a obory, záležitosti stojící na pomezí, věci interaktivní, progresivní, multisupermediální, vznikající jako dialog s prostorem a diváky tady a teď.

Fřesh Stěna
Statičtější formy se můžou předvést právě tady – vizuální umění, malba, kresba, visualizace, platiky či instalace. Jsme otevřeni všemu, na co se dá dívat čerstvýma očima, na každé akci dáváme prostor zhruba deseti vystavujícím.

Afterparty
Na afterparty se představují noví a čerství Djs z Čech a Slovenska – tady začíná ten opravdový meeting point, když všichni shodí kostými, sundají kytary a vypnou projektory.

Fřesh Fľesh ti jako vystupujícímu a vystavujícímu zajistí veškerou produkci, slevu na ubytování v Praze, catering a pokryje materálové a cestovní náklady spojené s realizací výstavy či vystoupení. Fřesh Fľesh ze své podstaty nenabízí honoráře, posouváme ale učínkující dál, k novým příležitostem, zakázkám, uměleckým spolupracím.

Chceš u nás vystoupit? Vyplň přihlášku na http://www.freshflesh.cz nebo nám napiš na akce@freshflesh.cz

Uzávěrka přihlášek do dramaturgického výběru Fřesh Fľesh: Obal je 1. října 2010.

via freshflesh.cz