Fřesh Fľesh Obal: „Víříme prach na týhle zasmrádlý scéně!“


Nejčerstvější česko-slovenské maso se představí 30. října v tiskárnách Rudého Práva

30. října 2010 se v prostorách bývalé tiskárny Rudého Práva na pražském Florenci uskuteční již jedenáctý Fřesh Fľesh – prezentace těch nejčerstvějších umělců z Čech a Slovenska. Specifická párty jich představí na tři desítky – divadelníky, filmaře, výtvarníky, koncepty ale i fashion a hudbu.

Fřesh Fľesh vznikl jako projekt na podporu mladého umění a jeho pohybu v rámci česko-slovenska. Na svých akcích nabízí umělcům možnost půlhodinového vystoupení před novým publikem a zpravidla ve velmi specifických prostorech. Je tomu tak i v případě OBALu. Akce bude probíhat ve třech patrech části objektu bývalého sídla a tiskáren Rudého Práva. „Konkrétně se jedná o obrovskou závodní jídelnu, jedno patro kuchyně a jedno patro ledniček. Těmi budou například diváci do objektu vstupovat, takže se hodně těšíme na to, jak prostor zpracuje scénografie,“ říká k prostorům art director projektu Katka Bílková.

Čerstvé česko-slovenské umělce prezentuje Fřesh Fľesh již druhým rokem. Koncepčně se snaží přinášet inovace do prostoru současné umělecké scény a tím pádem čerstvým uměním není zdaleka jen mladý začínající umělec ale i dramaturgicky vyjímečné počiny. „Jakkoli je projekt zaměřený především na mladé umělce, už se nám dělá ekl z přehršle akcí s podtitulem ´mladé umění´. Bienále, tučňák nebo leckteré filmové noci páchnou na dálku zatuchlostí. A tak se trochu snažíme vířit prach, dělat to se šťávou,“ osvětluje dramaturgii projektu jeho producent Adam Ondráček a dodává: „Fřesh Fľesh je tranzitní prostor – čerstvý maso příjde k nám, dostane tu správnou marinádu a pak už si na něm smlsne publikum, ať už u nás či jinde.“

Projekt právě zahájil svůj dramaturgický výběr vystavujících a vystupujících. Končí 1. října 2010 a přihlásit se do něj můžete skrze přihlášky které naleznete na http://www.freshflesh.cz. Petr Cibulka, jeden z dramaturgů vyzývá všechny: „Nebojte se nového publika, nebojte se do toho praštit. Možnost potkat se s další dvacítkou vystupujících, najít nové možnosti spolupráce, nové nabídky, to je nedocenitelný vklad do začátku.“ Na každou akci tak vypisuje Fřesh Fľesh dramaturgický výběr na tvůrce plakátu, na vystavující a vystupující a na scénografické zpracování prostoru.

Fřesh Fľesh: Obal
30-10-2010
od 19 hodin
Bývalé tiskárny Rudého Práva, vstup z ulice na Poříčí 30
Vstupné: 100,- (welcome drink)
Dopravní dostupnost:
Metro B – stanice Florenc, stanice Náměstí Republiky
Tram 26, 5, 8 – stanice Bílá Labuť

via http://www.freshflesh.cz