FŘESH FĽESH MAG – nová síť pro čerstvé umění hledá šéfredaktora(ku)


Fřesh Fľesh – multimediální platforma pro cz/sk maso přichází s unikátní příležitostí podílet se na vedení projektu uplatňujícího nový model kulturní žurnalistiky inspirovaný evropskou praxí. Ten spočívá ve spojení roviny mediálního prostoru určeného pro širší veřejnost, propagační roviny designované k promotion mladého umění a funkce networkingu.

Po úspěchu již jedenácti ročníků showcase eventů od listopadu velmi čile funguje i Fřesh Fľesh Mag – „nová síť pro čerstvé umění“, která přináší informace jak čerstvým a začínajícím umělcům, tak širší mladé veřejnosti.

Magazín plní hned několik funkcí – krom denního zpravodajství z oblasti mladého a alternativního umění (CZ, SK) se věnuje i propagaci mladého umění skrze sekci Profil. Tento model propojení mediální a PR techniky se inspiruje v evropských kulturních networks (např. rhiz.eu, culture.info) a přináší tak do České republiky a na Slovensko nové možnosti, nové příležitosti, nové praktiky…

Projekt magazínu je postaven jako proces, který má jeho účastníkům nabídnout možnost praxe i neformálního vzdělávání se. Staví na neustálém obměňování se drtivé většiny týmu. I k tomu je designován plánovaný edukativní program, který by měl v půlročních turnusech nabídnout možnost rozvinout své schopnosti v základních žurnalistických a publicistických dovednostech a to formou série workshopů. Redaktorské posty jsou určeny především studentům středních humanitních škol a nižších ročníků vysokých škol, nebráníme se ovšem žádnému ze zájemců.

Koho hledáme do čela redakce?
Fřesh Fľesh hledá mladého člověka na pozici šéfredaktora(ky) webového magazínu. Náplní práce bude koordinace cca dvacetičlenného redakčního týmu, přímé vedení editorů a dodržování dlouhodobé koncepce magazínu. Od šéfredaktora, vzhledem k jeho klíčové roli v projektu Fřesh Fľesh, očekáváme aktivní zapojení do vytváření předběžné koncepce magazínu a přímou aktivitu ve vytyčování pracovní hierarchie.

Hledáme člověka se schopností vést a motivovat poměrně různorodý tým, orientaci v současném čerstvém umění v Čechách a na Slovensku a invenci v novinářské formě – schopnost přinášet nové nápady a zpracování. Podmínkou je také novinářská praxi alespoň na pozici redaktora.

Nabízíme možnost podílet se velikou měrou na chodu a směřování projektu, který je v České republice a na Slovensku ojedinělý svým formátem, získání cenných kontaktů, zkušeností a praxe, detailní vhled do české a slovenské umělecké scény a neposlední řadě široký prostor pro své nápady a vize.

Šéfredaktor(ka) by magazín převzal po současném koordinátorovi celého projektu, který ho vedl až doposud.

CV a ukázky prací/portfolio posílejte na mag[at]freshflesh.cz (do předmětu zprávy uveďte „Šéfredaktor“)

via freshflesh.cz