Fřesh Fľesh – Hledá redaktory


Fřesh Fľesh – multimediální platforma pro cz/sk maso přichází s unikátní příležitostí zapojit se do projektu uplaťnujícího nový model kulturní žurnalistiky inspirovaný evropskou praxí. Ten spočívá ve spojení roviny mediálního prostoru určeného pro širší veřejnost, propagační roviny designované k promotion mladého umění a funkce networkingu.
 
     Po úspěchu showcase eventů se tým Fřesh Fľesh od listopadu velmi čile funguje i Fřesh Fľesh Mag – „nová síť pro čestvé umění“, která přináší informace jak čerstvým a začínajícím umělcům, tak širší mladé veřejnosti.

     Magazín plní hned několik funkcí – krom denního zpravodajství z oblasti mladého a alternativního umění (CZ, SK) se věnuje i propagaci mladého umění skrze sekci Profil. Tento model propojení mediální a PR techniky se inspiruje v evropských kulturních networks (např. rhiz.eu, culture.info) a přináší tak do České republiky a na Slovensko nové možnosti, nové příležitosti, nové praktiky…

     Projekt magazínu je postaven jako proces, který má jeho účastníkům nabídnout možnost praxe i neformálního vzdělávání se. Staví na neustálém obměňování se drtivé většiny týmu. I k tomu je designován plánovaný edukativní program, který by měl v půlročních turnusech nabídnout možnost rozvinout své schopnosti v v základních žurnalistických a publicistických dovednostech a to formou série workshopů.

    Projekt je určen především studentům středních humanitních škol a nižších ročníků vysokých škol, nebráníme se ovšem žádnému ze zájemců. Praxi mít nemusíte, může jít o naprostého nováčka.
 
A v jakých oblastech se můžete realizovat?
 
     V první řadě podáváme širší veřejnosti šťavnaté informace o novinkách na české a slovenské čerstvé scéně –  kam večer zajít na dobrý koncert a zároveň tam nepotkal půl Prahy, která galerie chystá otevřít aniž by nutně vystavovala Fillu nebo Slavíčka – a přesto jí nabídnout kvalitní umělecký program. To vše v rublikách Hudba, Performance, Literatura, Visual, Audiovisual, Fashion, Projekt.

      Dále máme za to, že je třeba se skrze virtuální prostor Magu veřejně vyjadřovat k obecnějším tématům československého kulturního vývoje či přispívat názory na místní kulturní politiku. K tomu slouží sekce Publicistiky.  

      Redaktoři Profilu zase přináší PR portfolia umělců, seskupení, projektů či akcí. Jde o úspěšný koncept propagačního prostoru, kterým naplňujeme roli ve zviditelňování a podpoře čerstvého československého umění.

      A nakonec v Čerstvých příležitostech informujeme o residenčních programech, grantových programech, dotačních titulech, vyhlášených soutěžích, výzvách, uzávěrkách a jiných příležitostech pro živé umění po celé Evropě.
 
 
Co si ještě slibovat od této spolupráce?
 
      Pokud do toho půjdete s námi, stanete se součástí neotřelého projektu v čerstvém týmu co má drive.  Získáte nedocenitelnou žurnalistickou praxi do budoucna a nové znalosti formou praktických i teoretických školení. A konečně taky více proniknete do uměleckého prostředí, načerpáte inspiraci, zažijete nové živé produkce atd. Při spolupráci vám samozřejmě vystavíme i press kartu.

     Stačí mít jen zájem o (živé) umění, kulturu, design či módu, kreativní myšlení. Úplní začátečníci vítáni, praxe není podmínkou účasti v projektu.
 
 
V případě zájmu zapojit se do projektu, kontaktujte produkci:
 
Adam Ondráček
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam.ondracek@freshflesh.cz
Připojte prosím svůj životopis (CV, osobní portfolio) a ideálně i ukázky svých prací.
 
 Více informací na http://www.freshflesh.cz , http://www.vimeo.com/13177260   
Fresh (en): čerstvý, drzý, nezkušený, veselý, právě vyšlý, novopečený
Flesh (en): flákota masa, krmit syrovým masem, smyslnost, lidstvo (přen.)
 
via freshflesh.cz