Fřesh Fľesh BestOf se představí v rámci festivalu Otevřený Žižkov


Výběr čerstvého umění v industriálních prostorách Nákladového nádraží Žižkov

8. září od 20 hodin se v prostorech nákladového nádraží Žižkov představí Fřesh Fľesh BestOf – přehlídka dramaturgického výběru projektu Fřesh Fľesh. Akce se koná v rámci 3. ročníku festivalu Otevřený Žižkov.

Fřesh Fľesh – multimediální platforma pro cz/sk maso se vyprofiloval na konci roku 2008 a od té doby pravidelně pořádá prezentace českého a slovenského čerstvého umění. Na svých akcích představuje všechny obory umění – divadlo, hudbu, performance, vizuály ale i filmy a fashion či design tvorbu. „Prezentujeme čerstvé umění. Opravdu – chceme přinášet nové a neotřelé věci. Ne jako leckteré jiné podniky které přinášejí ´mladé´ umělce, co jsou na scéně pět let. Vybíráme z podhoubí to nejlepší. A Fřesh Fľesh BestOf je to nelepší z nejlepšího co se u nás za dobu co pořádáme akce nashromáždilo,“ říká o středečním večeru koordinátor projektu Adam Ondráček.

V prostorách Nákladového nádraží Žižkov se tak představí se svou audiovizuální tvorbou například Tomáš Merta, zahrají Hissing Fauna a diváci budou mít možnost shlédnout představení Krutodivadla Kachny „Kacířské nápady“.

„Krutodivadlo Kachny je typickým příkladem toho, jak působí náš projekt. Poprvé se u nás představili po roce svého působení. A teď s potěšením sledujeme jak nachází nové publikum, dostává nabídky představení a festivalů“ dodává Markéta Dolejšová, která má v projektu na starost všechny Fřesh Fľesh BestOf. Performativní umělce doplní na Žižkově vernisáž několika výtvarných umělců a večer nakopne Dj Marty ze SilentNoise soundsystem.

Prostory Nákladového nádraží Žižkov nabízejí unikátní pohledy na industriální architekturu. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo takové prostory zajisti pro Fřesh Fľesh, zvlášť když z nich pravděpodobně má být příští rok staveniště,“ říká organizátor Otevřeného Žižkova a režisér Neomluveného divadla Tomáš Krejča. Ojedinělý areál se totiž má v nejbližší době přestavět na kancelářské centrum, jakkoli existovali nápady jak z něj vytvořit právě otevřený umělecký prostor. Ideálně se na akci a do prostoru nádraží diváci dostanou z ulice Želivského, ze stejnomenné stanice metra A či stačí dojet tramvají číslo 9 na zastávku Nákladové nádraží Žižkov. „Dál už se nemusí bát že zabloudí – budeme slyšet i vidět“ směje se Dj Marty.

Partnery Fřesh Fľesh BestOf jsou Bohemia Bagel a kulturní čtrnáctideník A2. Festival Otevřený Žižkov nabízí vstup zdarma na všechny své akce. Na těch se například můžete poslechnout například jazzovou formaci Barevné pozření, která festival 5. září zahájí v Paláci Akropolis. Více o programu festivalu na http://www.otevrenyzizkov.cz a na http://www.freshflesh.cz

via http://www.freshflesh.cz