Fřesh Fľesh BestOf se představí v rámci festivalu Mixer


19. listopadu od 20 hodin se v prostorách Galerie Dvanáctka ve Zlíně představí Fřesh Fľesh: BestOf – přehlídka dramaturgického výběru projektu Fřesh Fľesh. Akce se koná v rámci 7. ročníku festivalu Mixer.

Fřesh Fľesh – multimediální platforma pro cz/sk maso se vyprofiloval na konci roku 2008 za účelem prezentace a podpory mobility a konkurenceschopnosti českého živého umění s akcentem na začínající umělce a kulturní organizátory. Pravidelně pořádá prezentace českého a slovenského čerstvého umění, kde představuje všechny obory umění – divadlo, hudbu, performance, vizuály ale i filmy a fashion či design tvorbu. „Prezentujeme čerstvé umění. Opravdu – chceme přinášet nové a neotřelé věci. Ne jako leckteré jiné podniky které přinášejí ´mladé´ umělce, co jsou na scéně pět let. Vybíráme z podhoubí to nejlepší. A Fřesh Fľesh: BestOf je to nelepší z nejlepšího co se u nás za dobu co pořádáme akce nashromáždilo,“ říká o pátečním večeru koordinátor projektu Adam Ondráček.

Pro festival Mixer dramaturgie s ohledem na jeho programovou skladbu vybrala zajímavou směsici umělců stojících na pomezí žánrů. V galerii Dvanáctka se tak například představí česko-polská tvůrčí dvojice Happy New Ends (CZ/PL), která důsledně naplňuje multimediální ideu festivalu. „The Happy New Ends je audio-vizuální projekt. Jeho intermediálnost je jasnou konsekvencí toho co se kolem nás děje, hybridních forem, rozostřených hranic, absence dělení a dočasnost tvorby.“, uvedli autoři projektu v rozhovoru pro Fřesh Fľesh Mag. Dále zahrají ostravští Schwarzprior (CZ), jejichž tvorba je neméně eklektická, což dokazují například nálepky „electroclash“ a „holy shit“, které pro ně vymysleli jejich fanoušci. Toni Granko (SK) představí svoje zvukově sofistikované downtempo, Michaela Knížová (SK) zase performance, ve které bude mít hostinu z ovoce naservírovanou přímo na svém těle. O scénografii speciálu se postará fotograf Jan Faukner (CZ). 18. listopadu od 16 hodin vystoupí v rámci festivalu také divadelník Samuel Neduha, kterého lidé mohli vidět na poslední akci Fřesh Fľesh s názvem Obal. Se svým představením CityBanka se objeví také 19. 11. v Moravských Budějovicích.

Ve Zlíně se budou kromě umění spřádat také sítě

O den později, 20. listopadu, se uskuteční od 14 hodin v Café LOFT 577 setkání čtyř českých a slovenských progresivních produkcí: Literis, Mladý pes, TRAKT a Fřesh Fľesh. Jeho cílem je vytvořit československý network pro vzájemnou podporu projektů a probíhat bude veřejně formou audiovizuálních prezentací jednotlivých projektů a následně od 15 hodin otevřeným diskusním panelem na téma specifik české a slovenské současné scény.

„Fřesh Fľesh je zásadně česko-slovenský. A k tomu jednoznačně potřebujeme na Slovensku partnery, lidi co do toho půjdou s námi, se stejnými vizemi a obohacujícími nápady. Ne náhodou jsme se rozhodli sejít se „na půl cesty“, ve Zlíně…rozhodně se dá hovořit o tom, že tu hodláme položit základy něčemu většímu,“ říká o středečním večeru koordinátor projektu Adam Ondráček. Erik Šimšík z Literisu k tomu dodává: „Panelová diskusia či stretnutie produkcií by malo priniesť porovnanie názorov a skúseností, ktoré organizácie počas svojho pôsobenia nazbierali a hlavne predstavenie určitej vízie do budúcnosti. Čo prinesie v skutočnosti, to neviem. V každom prípade vo svete založenom na osobných kontaktoch a sociálnych sieťach, je toto face to face stretnutie nenahraditeľnou príležitosťou, ako meniť veci spoločnými silam..“

Na akci Fřesh F’lesh: BestOf je vstup zdarma. Kromě toho na festivalu Mixer, který proběhne 17. -20. listopadu 2010, můžete zhlédnout výstavu děl MIXER contest. Více o programu festivalu na http://www.mixer.utb.cz.

via freshflesh.cz