Free Voices a Michaelu spojilo tehotenstvo


Kapela Free Voices sa momentálne na nedostatok zábavy sťažovať nemôže, pretože novinky z jej dielne začínajú mať gradujúcu tendenciu. Prvou zásadnou správou z prostredia prešovskej pätice je spolupráca so speváčkou Michaellou, ktorá bude alternovať pôvodnú členku Petru. Tento príbeh sa stal aktuálnym, keď Petra oznámila, že je tehotná a preto sa nemôže v plnom nasadení zhostiť všetkých, predovšetkým koncertných, povinností. „S Michaellou sa poznáme a vychádzame veľmi dobre, veď sme krstní rodičia jej albumu Celý svet. Na krst sme si dokonca spolu pripravili song O nás a práve tam by som videl zárodok našej súčasnej spolupráce. Okrem toho sme vedeli, že je sopranistka a ako mediálne známa osoba nám môže pomôcť aj v tomto smere. Priznám sa, že inú možnosť sme do úvahy ani nebrali. Keď nám Michaella povedala „áno“, bolo všetko jasné,“ vysvetľoval Filip Lenárth.

Michaella aktuálne rotuje v rádiách so singlom Vravieť ti chcem a popri vlastných aktivitách už stihla aj prvý krst ohňom na Plese dopravcov v Prešove, kde sa predstavila v troch skladbách. Ďalšie ostré vystúpenie, v tomto prípade už hodinové, čakalo na novú zostavu 30. januára v Nitre. „S Michaellou sme zatiaľ absolvovali desať skúšok, čo znamená, že nad našim repertoárom vyskladaným z dvanástich skladieb sme strávili dvadsať hodín, no spolu s Petrou sa, ako susedky, stretávali aj bez nás, aby pilovali doprovody. Michaella sa však učí veľmi rýchlo a preto sa dostáva do tempa bez problémov,“ pochválil novú členku F. Lenárth.

Free Voices ako a capella fungujú bez hudobného sprievodu. Ich farebná zvuková mozaika je vyskladaná z hlasov Petry Kováčovej (soprán), Soni Kravčákovej (alt), Filipa Lenártha (tenor), Martina Kravčáka (mouth bass) a Juraja Mikuláška (mouth drums). Keďže skúsenosť s týmto formátom je pre Michaellu nová, priznala, že si na absenciu hudobných nástrojov musí ešte v niektorých momentoch zvykať. „Hoci máme za sebou prvé spoločné vystúpenie, stále uvažujem, či som si sama na seba neuplietla bič. Free Voices síce tvrdia, že je fantastické, koľko som sa toho za krátky čas naučila, ale ja len nemám rada pocit neistoty. Za každých okolností sa snažím byť zodpovedná,  preto sa chcem mojej kapele a aj Free Voices venovať naplno, čo sa nie vždy dá stihnúť. V polohách, kde som si už istá, sa cítim veľmi dobre a teda verím, že to s touto veselou bandou nakoniec všetko zvládnem,“ zdôraznila s úsmevom Michaella.

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: archív kapely