Festival zážitkov na Voices Live 14


Májová edícia Voices Live opäť ponúka zážitkami nabitý a pohodový večer. O letných festivaloch a nielen o nich budú hovoriť Mišo Kaščák, kapela Vetroplach, Toni Granko, organizátori festivalu Easthetic a programová koordinátorka z  občianskeho združenia Odyseus. Pestrý program doplní stand-up comedy Ivana Huljaka, šéfdramaturga TV JOJ, čítačka z knihy Prvá smrť v rodine Ivany Dobrakovovej a krátky film o klube Kaspian a skateparku v Petržalke. Voices Live 14 môžete zažiť vo štvrtok 27. mája o 19:00 h. v divadle Heineken Tower Stage v Bratislave.

Na štrnáste vydanie podujatia Voices Live si Nezisková organizácia Voices pozvala dvoch hudobných hostí, ale aj dvoch organizátorov letných festivalov. V netradičnej akustickej polohe vystúpi skupina Vetroplach z Bratislavy. Hudobný projekt Toni Granko, za ktorým stojí talentovaný hudobník Matej Turčan, predstaví pesničky zo svojho debutového albumu Ľudia diaľok blízkych myslí.

O prípravách tohtoročnej už štrnástej Pohody príde porozprávať Mišo Kaščák, zatiaľ čo Adam Marčan predstaví prvý ročník festivalu Easthetic, ktorý sa bude konať v júni na Zemplínskej Šírave. Na festivaloch uskutočňuje svoje harm-reduction aktivity aj OZ Odyseus, jeho činnosť priblíži Mária Balážová, koordinátorka programu Sex/Drogy.

V dvojhodinovom moderovanom programe zaznie aj úryvok z knihy Prvá smrť v rodine od tohtoročnej finalistky súťaže Anasoft litera Ivany Dobrakovovej. Šéfdramaturg TV JOJ Ivan Huljak zabaví návštevníkov svojou stand-up comedy. „Porozprávam pravdu o tom, ako je to medzi mužmi a ženami, keď sú v dlhodobejšom vzťahu, aké bývajú očakávania a aká je skutočnosť. Vlastne, ako to vidím ja.“ prezrádza Ivan Huljak.

Prácu klubu Kaspian a skatepark v Petržalke Voices predstaví v premiére krátkeho filmu, na ktorom spolupracovala dokumentaristka Viera Čákanyová.

Po programe návštevníkov potešia výrobky kaviarne Medzi nami, ktorá vytvára pracovné príležitosti pre ľudí s duševnými poruchami, ale aj  handmade výrobky mladých umelcov združených na portále http://www.SAShE.sk

Voices Live 14 sa uskutoční vo štvrtok 27. mája 2010 od 19:00 do 21:00 h. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave.

Partnermi Voices Live 14 sú spoločnosť Západoslovenská energetika, Nadácia Slovenskej sporiteľne, Nadačný fond Slovak Telekom, Ministerstvo kultúry SR a Heineken Tower Stage. Mediálnymi partnermi sú Webnoviny.sk, Citylife.sk a Rádio_FM. Podujatie v priamom prenose vysiela multimediálna televízia MeToo.sk.
Viac informácií a rezervácia vstupeniek je na http://www.voices.sk/voices_live_14.

via voices.sk