Festival Blues v lese se vrací


4.9. 2010 – Lesní amfiteátr v Řevnicích

Na konci léta se po pětileté pauze přihlásí o slovo kultovní letní festival v Řevnicích u Prahy. Původní
pořadatelská agentura Joe ́s Garage za podpory příznivců této ojedinělé akce si společně zavzpomínají
na nejlepší léta festivalu a připomenou si spolu s hudebníky jak neopakovatelnou atmosféru dokáže
vytvořit kombinace blues, lesního divadla v Řevnicích a nikam nespěchajících obdivovatelů kytarových či
harmonikových rifů.

Festival Blues v lese hostil během své existence mnoho exkluzivních tuzemských i zahraničních interpretů. Jako jednomu z mála festivalů se mu podařilo přivézt do Čech špičky svého žánru. Mezi mnohými připomeňme tyto: Edgar Winter, John Hammond, Stan Webb ́s Chicken Shack, Popa Chubby, Chris Duarte, Aynsley Lister, Anna Popovic, Canned Heat, Smokin ́ Joe Kubek, Chuck Prophet. Z česko-slovenských hudebníků prošli festivalem Blues v lese asi všichni, co měli po ta léto co společného s blues. Vedle nich
na festivalu vystupovalo mnoho hudebníků do žánru pouze přesahujících – Jiří Schmitzer, Bratři Ebenové, Zuzana Navarová a Koa, Álom, Jura Pavlica s Hradišťanem, Jablkoň a mnoho dalších.

Blues v lese bylo pro mnohé velmi speciální událostí, místem každoročního osobního setkávání. Spoluzakladatel akce David Gaydečka se nechal v tomto duchu slyšet: „Blues v lese bylo ojedinělé svou dramaturgií, svou atmosférou. Festival se během svého trvání stal takovou rodinnou akcí. Publikum nám sice o pět let zestárlo, ale vyrůstá už nové. Doufáme, že tatínci, maminky, nebo dědečkové a babičky vezmou své děti, vnoučata, a dorazí na náš rodinný festival. Těmi roky, kdy se festival nekonal, se ukázalo, že u nás akce podobného charakteru chybí a navíc je o ni zájem.“

V rámci akce oslaví 10. narozeniny i pořadatelská agentura Joe ́s Garage. V areálu lesního divadla budou vystaveny fotografie z předešlých ročníků. K prohlédnutí či zakoupení budou plakáty, trička a různé memorábilie z Blues v lese a dalších akcí Joe ́s Garage.

Jubilejní desátý ročník festivalu se zaměří na to nejlepší z česko-slovenské bluesové scény. Hudebníci, kteří se letos představí, jsou pevně spjati s minulými ročníky Blues v lese. Festival rozsvítí svou energií skupina Žáha, která speciálně pro festival obnoví svou činnost. Slovenské blues přivezou originální ZVA 12-28 BAND ze Zvolena s novým albem Z ruky zobať a Dura & Blues Club pod vedením Juraje Turťeva a to včetně Ericha „Boboše“ Procházky na foukací harmoniku. Česko bude reprezentovat znovuobnovené trio Tucet (Jurkovič, Hlavica, Hudec), Hana Dundrová & The Kids ad. Speciální bude též vystoupení skupiny OOZ, kteří zahrají spolu s Davidem Murphym v podobném duchu, jak to uměl vždy rozbalit David Murphy Band.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketstream od pátku 5.9.2010 za cenu 270 Kč + distribuční poplatky. Na místě pak budou také k dostání a to za 340 Kč.

Účinkující:
ŽÁHA / DURA & BLUES CLUB /
ZVA 12-28 BAND/ OOZ feat DAVID MURPHY
/ TUCET / UNITED CANS UNLIMITED /
HANKA DUNDROVÁ & THE KIDS / STOKER
ONE MAN BAND
BLUES V LESE X.

datum: 4.9. 2010
místo: Lesní divadlo Řevnice
start: 12:00

via http://www.joesgarage.cz