Festival BeeFree bude 23. júla v Inchebe, na 18. ročník sa vráti trance


Festival BeeFree, najväčší a najstarší letný tanečný event na Slovensku, napíše tento rok už svoju 18. kapitolu. Jeho primárnym dejiskom budú v sobotu 23. júla priestory petržalskej Incheby, kde sa podujatie konalo vlani, ale aj v jeho počiatkoch, v rokoch 2001 až 2004. Jeden zo stageov bude tak ako v roku 2015 situovaný na Pláži pod Ufom, ktorý od Incheby delí len Viedenská cesta. Nič sa nemení na fakte, že 18-krát za sebou festival nebude mať vstupné. Možnosť zabávať sa tak budú mať všetci bez akýchkoľvek obmedzení.

Organizátori podujatia si pre tento rok pripravili niekoľko noviniek. To prvou je, že na BeeFree sa vrátí trance, ktorý pred rokom viacerým návštevníkom chýbal. Ďalšou novinkou je, že v Inchebe nebude len jeden – hlavný stage – ale aj ďalšie dve pódiá. Presuny medzi hudobnými produkciami budú teda minimálne, no nastavené tak, aby sa navzájom nerušili.

“Počúvame našich fanúšikov a aj keď im vždy nemôžeme vyhovieť, ak je to čo i len trochu možné, vychádzame im v ústrety. Aj preto vraciame po 12 mesiacoch na hlavné pódium trance reprezentovaný domácimi stálicami, ale aj zaujímavým zahraničným hosťom. Veríme, že aj to prispeje k tomu, že účasť bude ešte vyššia ako vlani. Doterajšia čísla tomu aj nasvedčujú, veď na náš event na Facebooku sa pridalo už viac ako 6 500 ľudí, a to ešte predtým, než sme predstavili prvé meno či iné detaily aktuálneho ročníka,” uviedli organizátori.

Okrem tranceu na hlavnom pódiu bude v Inchebe aj obľúbený drumnbassový a chýbať nebude ani techno stage. Na Pláži pod Ufom na brehu Dunaja sa zase k slovu dostanú prevažne houseoví Dji. Na festivale sa predstavia desiatky dídžejov a dídžejských zoskupení. Ich mená budú zverejnené postupné na stránkach http://www.beefree.sk a http://www.facebook.com/beefreefestival a oficiálnom evente na Facebooku: https://www.facebook.com/events/218060881879771/.

BeeFree, ktorého začiatky si pamätá už len málokto s aktívnych návštevníkov, sa po prvý raz konalo v roku 1999, a to vo Vodnej veži v Bratislave. V priebehu nasledujúcich rokoch sa festival uskutočnil v už spomínanej Inchebe (2001 – 2004), na bratislavských Zlatých Pieskoch (2005 – 2006), na jazere v Hornej Strede (2007 – 2010) v Piešťanoch (2011 – 2012) a v Čunove (2013 – 2014). Akcia má už svoje pevné miesto na festivalovej mape Slovenska, pričom každoročne ju navštevuje niekoľko tisíc prevažne mladých ľudí, ktorí majú vďaka BeeFree jedinečnú možnosť zabávať sa na festivale bez toho, aby za to museli platiť.