Festival BA City Beats posilnil line-up o skupiny z Islandu a Izraela


Mestský hudobný festival BA City Beats ponúkol v rámci prvého ročníka vystúpenia interpretov z deviatich krajín. V tomto smere nebude výrazne iné ani jeho pokračovanie s dátumom 20. a 21. júna 2014. Najnovším dôkazom je dvojica potvrdených skupín, ktorej členovia sa narodili a žijú na Islande a v Izraeli. Z chladného severa príde do Bratislavy štvorčlenné zoskupenie Sísý Ey a z Izreala žánrovo odlišné Tamir Grinberg Trio. Prvá menovaná skupina vystúpi v noci z 21. na 22. júna na afterpárty po druhom festivalovom dni v bratislavskom klube LOFT!, ta druhá sa predstaví priamo v hlavnom dejisku podujatia – na Pláži pod Ufom, a to v piatok 20. júna.

“Tamira sme objavili v Jeruzaleme a jediné, nad čím sme uvažovali bolo to, v akej zostave u nás vystúpi. Existovalo viacero možností, hráva aj s väčšou kapelou a tiež sám, tak sme zvolili zlatú strednú cestu a predstavíme ho v triu,” uvádza na margo talentovaného tínedžera za organizátorov festivalu Ján Papač. Tamir Grinberg si za svoju tvorbu a skladby ako I Was Made To Love Her alebo Telephone Blues už vyslúžil nálepku “najlepší izraelský bluesman” a tiež označenie “nový Otis Redding”. S touto legendou ho spája podobný hlasový prejav a láska k starému soulu a R&B. Tamirove skladby znejú nadčasovo a sú ako stvorené na prostredie, v akom bude tento rok festival BA City Beats.

Sísý Ey je formácia, ktorú tvoria tri sestry a DJ a producent Oculus. Ich hlavným zámerom je hrať houseovú hudbu doplnenú o ženské vokály, pričom dôraz kladú na vizuálnu stránku vystúpení. Ich prvým výraznejším úspechom je singel Ain’t Got Nobody, ktorý má na YouTube už takmer 200-tisíc pozretí. “Sísý Ey sme si vypočuli a pozreli na showcase festivale Eurosonic v holandskom Groningene. Po ich vystúpení sme za nimi prišli do šatne a spýtali sa, či by si nechceli zahrať na Slovensku. Boli veľmi prekvapení, že sme o nich ihneď prejavili záujem, no zároveň nadšene súhlasili. Dostať sa na nový trh je pre mladú, začínajúcu kapelu nesmierne náročne, a preto sme radi, že sme im ukázali, že to ide,” okomentoval výber Ján Papač.

Najväčším menom festivalu BA City Beats zostáva anglický spevák John Newman, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again a Cheating. Okrem neho sa v Bratislave ukáže aj britský spevák a gitarista Fink, nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom a britská soulová speváčka Lulu James. Ďalšie mená organizátori zverejnia v priebehu apríla a mája. Permanentky na dva dni trvajúci festival, ktorý 19. júna v AEGON aréne NTC predznamená koncert Jamieho Culluma, sa predávajú na http://www.bacitybeats.sk.

Tamir Grinberg – I Was Made To Love Her

Tamir Grinberg – Telephone Blues

Sísý Ey – Ain’t Got Nobody

Sísý Ey – Ain’t Got Nobody (Tonik remix)

http://www.bacitybeats.sk
http://www.facebook.com/BACityBeats
http://www.facebook.com/events/527808913984711/