Exorcist na Nudance XXL6


Maďarský drum&bass producent Exorcist vystúpi tento piatok v Trenčíne po boku Body&Soul, Inside Info, The Square či Lixxovi. Slovenskému dnb publiku je známy svojím kvalitným neurofunkom a presným djským umením. Pre svoje vystúpenie na akcii si pripravil viacero skvelých noviniek a dubplateov. Úplne čerstvý štúdiový mix si môžete stiahnúť tu

Balasz Kovacs, dj a producent vo svete hudby známejší ako Exorcist pochádza z maďarského mesta Balassagyarmat . Jeho vášeň k elektronickej hudbe začala počúvaním umelcov ako The Crystal Method, The Casio Samples alebo Kosheen.

Exorcist – Control (Fall Out Digital – Final Respiration EP)

Inšpirovaný týmito umelcami sa začal čoraz viac a viac venovať produkcii a djingu, čo vyústilo do kúpy jeho prvých gramofónov v roku 2004. V týchto časoch sa venoval ešte produkovaniu a miešaniu psytrancu, ale netrvalo dlho a objavil aj iné hudobné štýly až kým ho jeho počúvanie nepriviedlo k temnejšiemu zvuku dnbsu, ktorý ho absolútne uchvátil.
Jeho prvým trackom, ktorý sa rozhodol verejne prezentovať prostredníctvom free digitálneho labelu Black Hoe Recordings, bol remix tracku Unexplainable Feeling od maďara Mystification, ktorý vyšiel v roku 2007. Chalanom stojacim za značkou Black Hoe sa jeho práca určite páčila, pretože mu čoskoro dali priestor aj pre jeho vlastný release. V roku 2008 vychádzajú jeho tracky Disillusion a Braindead, ktoré neskôr zremixovali Phony & Lean. Práca so zvukom pre neho napokon znamenala aj rozšírenie obzorov, a tak v tom istom roku vychádzajú na Akkamuzik liquidovejšie tracky Butterfly a One Dream.

Exorcist – Riven Heart

Okrem toho, že v apríli 2009 sa na labeli Abducted objavili jeho ďalšie dve temné veci Riven Heart a Cryptic Feeling, Exorcist má pripravený aj kopec ďalšieho materiálu. Na digitálnom Liquid Brilliants vyjde čoskoro jeho spolupráca s Frankee D v podobe tracku Rainfall a na Modulate zasa záležitosť Final Respiration.
Jeho prvý remix tracku „Unexplainable Feeling“ od formácie Mystification zožal releas na Black Hoe rec. už v roku 2007, čo odštartovalo jeho kariéru dnb producenta.
O rok neskôr sa už na Black Hoe rec. objavili aj jeho releasy Disillusional a Braindead, o ktorých remix sa postarali Phony a Lean.

Exorcist – Disillusion (Phony Remix)

Od týchto malých úspechov začala jeho práca naberať na vážnosti a Exorcist začal vydávať tracky na viacerých digitálnych labeloch ako Fall Out, Mainframe, Ammunition rec , či Black seed ,čo bol začiatok jeho budúcnosti ako dnbsového producenta.

Exorcist – Final Respiration

Jeho oficiálna stránka Myspace http://www.myspace.com/exorcistmusic
Facebook http://www.facebook.com/exorcistmusic
Youtube channel http://www.youtube.com/exorcistdnb
Soundcloud http://soundcloud.com/exorcist

Download free mix
http://mp3.sety.cz/exorcist-live-signall-fm-16-05-2010-mp3.html?download
http://www.megaupload.com/?d=CWXAPZU6

Exorcist, Imprintz & Kloé – Vision

via Nudance crew