Emíliana Torrini zahrá v Bratislave


Do Bratislavy príde Emilíana Torrini, jedna z najväčších ikon hudobne neuveriteľne bohatej krajiny: Islandu. Bývalá členka elektronickej formácie Gus Gus, ktorá sa preslávila hlavne hitom Jungle Drum, vystúpi 15. júla v bratislavskej Starej Tržnici. Prvých sto vstupeniek v uvádzacej cene 15 eur je už k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk.

Po zbežnom porovnaní počtu obyvateľov a počtu hudobných zoskupení, ktoré z tejto magickej severskej krajiny vzišli vychádza, že minimálne každý druhý Islanďan sa musí venovať hudbe. Medzi stovkami interpretov je však len niekoľko, ktoré si vydobili svetové renomé, a Emilíana jednoznačne patrí medzi nich.

Počas svojej bohatej hudobnej kariéry stihla vydať šesť radových albumov, zabodovať viacerými singlami vrátane nezabudnuteľného Jungle Drum, či absolvovať hudobné spolupráce s tak rôznorodnými interpretmi ako Thievery Corporation či Paul Oakenfold. Dokonca ani hitovka Slow od Kylie Minogue nepochádza od nikoho iného ako od Emíliany, ktorá túto skladbu zložila aj produkovala.

Po vyprední najlacnejších lístkov sa dostanú postupne do predaja 20- a 25-eurové lístky, na mieste bude vstupné 30 eur.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Garbage, Parov Stelar Band či Nils Frahm, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia islandských FM Belfast, britskej speváčky Delilah, nemeckého hudobného skladateľa Hauschku a downtempovej ikony Bonoba.

– viac info & vstupenky:
http://www.orepole.sk

Emiliana Torrini – Jungle Drum

Emiliana Torrini – Big Jumps

Emiliana Torrini – Heartstopper

https://www.facebook.com/events/697028587023176