Emilíana Torrini si za predkapelu vybrala Bloom


Predskupinou Emilíany Torrini, ktorá sa predstaví v utorok 15. júla v bratislavskom MMC, bude bratislavská kapela Bloom. Emilíane sa z ponuky slovenských interpretov najviac zapáčilo práve toto zoskupenie okolo charizmatickej speváčky Barbory Drahovskej.

Bloom sú na scéne už tri roky a za ten čas stihli očariť fanúšikov na slovenské pomery veľmi kvalitnou zmesou melanchólie, jemného folku, energického rocku a blues. Na zajtrajšom koncerte sa Bloom predstavia aj so špeciálnou hosťkou: harfistkou Máriou Kmeťkovou.

Emilína Torrini je bývalá členka elektronickej formácie Gus Gus a jedna z najväčších ikon hudobne neuveriteľne bohatej krajiny: Islandu. Po zbežnom porovnaní počtu obyvateľov a počtu hudobných zoskupení, ktoré z tejto magickej severskej krajiny vzišli vychádza, že minimálne každý druhý Islanďan sa musí venovať hudbe. Medzi stovkami interpretov je však len niekoľko, ktoré si vydobili svetové renomé, a Emilíana jednoznačne patrí medzi nich.

Počas svojej bohatej hudobnej kariéry stihla Emilíana vydať šesť radových albumov, zabodovať viacerými singlami vrátane nezabudnuteľného Jungle Drum, či absolvovať hudobné spolupráce s tak rôznorodnými interpretmi ako Thievery Corporation či Paul Oakenfold. Dokonca ani hitovka Slow od Kylie Minogue nepochádza od nikoho iného ako od Emíliany, ktorá túto skladbu zložila aj produkovala.

15- aj 20-eurové lístky sa už vypredali, momentálne sú v predaji lístky po 25 eur. Na mieste bude vstupné 30 eur.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Tom Odell, Garbage či Nils Frahm, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia britského speváka downtempovej ikony Bonoba, izraelského pesničkára Asafa Avidana či islandských Gus Gus.

http://www.orepole.sk