Elevate Tour


Festival hudby, umenia a kritického myslenia Elevate sa vydáva na turné po štyroch krajinách.

Predstavuje nové talenty na klubovej a elektronickej scéne, ktoré kvalitou svojej produkcie prekračujú hranice Rakúska a žánrov. Po úvodnom večeri v domovskom Graz-i bude vo štvrtok 1. októbra ďalšou zastávkou bratislavský Subclub.

Novú generáciu elektronických producentov z Viedne, spájajúcich dedičstvo soulu a jazzu so skúsenosťami z vývoja broken beatu a hip-hopu, zastupuje The Clonious, vlastným menom Paul Movahedi. Spolu s generačne a zvukovo blízkym Dorian Conceptom patria momentálne na rakúskej scéne medzi ostro sledovaných – majú za sebou účasť na Red Bull Music Academy a spoločne vystupujú v hyper-jazzovej skupine JSBL. Zatiaľ čo Dorian nestíha odmietať ponuky na koncerty, Paula najväčšie úspechy ešte len čakajú. Postará sa o ne sanfranciské vydavateľstvo Ubiquity, s júnovým EP Adroit Adventures (v skladbe One at a Time hosťuje nu-soulová speváčka Muhsihah) a októbrovým albumom In Between The Dots. Na vystúpení v Subclube budú nové skladby znieť lepšie už len preto, že Paul v ten deň slávi narodeniny.

Z Grazu privezie svoju kombináciu IDM a breakstepu Simon/off. Jeho rytmické experimenty sú po vydaniach na netlabeloch (prvé EP na Houseverbot vyšlo už v roku 2005) pripravené zasiahnuť a roztancovať aj väčšie kluby – vystupoval v Londýne a Berlíne, jeho tracky hrávajú DJi ako Distance a Bunzer0.

Úlohu domáceho talentu prevezme Stratasoul, v minulosti známy ako Mersey, dnes rozvíjajúci svoje deep-housové a hip-hopové korene do nových stratosfér, siahajúcich do Prahy (remix pre Nightphunk) a Londýna (track na EP vydavateľstva Fresh Minute Music). Kolektív BWO bude zastupovať Biomat a jeho tak-trochu-iný house set.

Clonious – Red Bull Music Academy Radio
Simon/off – FM4 Dogs Bollocks Dubsquare showcase

Štvrtok 1. október 2009
Subclub (Nábrežie Arm. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

The Clonious live (Affine Records, Ubiquity Recordings / AT)
Simon/off live (Haunted Audio, Surface Tension / AT)
Stratasoul (Nightphunk Records)
Biomat (BWO)