Electronic Beats prináša exkluzívny streaming vystúpení velikánov džezu: Wayne Shortera a Matthewa Herberta


Fanúšikovia jazzu môžu už túto nedeľu zažiť koncerty dvoch medzinárodných hudobných legiend z pohodlia svojho domova.

Koncerty budú naživo prenášané prostredníctvom fanpage Telekomu na Facebooku a zároveň aj prostredníctvom SME.sk, v nedeľu 1. júna 2014, od 20:00 do 22:00 hod.
Streaming bude tiež ľahko prístupný aj prostredníctvom domovskej webstránky http://www.electronicbeats.net, ako aj cez mobilnú aplikáciu EB.tv

Spolupráca Jazzfest Bonn a hudobnej značky Electronic Beats dokazuje, ako k sebe majú blízko elektronická hudba a džez.

Tvorcovia elektronickej hudby spomínajú obzvlášť Milesa Davisa a jeho prechod od hard bopu k fusion džezu na jeho albumoch In a Silent Way a Bitches Brew. Považujú ich za základný zdroj inšpirácie pri vzniku a definovaní elektronickej hudby. Pri nahrávaní týchto albumov bol prítomný aj Wayne Shorter, ktorý vytvoril aj niekoľko kompozícii pre druhý quintet Milesa Davisa. Wayne Shorter taktiež spolupracoval s Joe Zawinulom v skupine Weather Report, ktorá nesmierne obohatila žánre ako fusion a džez-rock.

Matthew Herbert vydal niekoľko elektronických, džezom ovplyvnených nahrávok pod pseudonymami Wishmountain, Radio Boy a Doctor Rockit. Je považovaný za osvietenca elektronickej a experimentálnej hudby. Remixoval umelcov ako Björk, R.E.M., John Cale, Yoko Ono či Serge Gainsbourg a produkoval sólový debut pre Róisín Murphy.

Od roku 2001 pretransformoval svoj originálny štýl do svojho big bandu, a výsledkom je džez a elektronická hudba ktorá splýva v originálny hudobný zážitok.

Wayne Shorter a Matthew Herbert sú velikánmi džezu a elektroniky, ktorí spoločne v rámci Jazzfestu Bonn prinesú na javisko show, ktorá bude oslavou pre vaše uši, oči a dušu. Toto jedno z najlepších džezových vystúpení našej modernej doby si môžte pozrieť aj prostredníctvom electronicbeats.net, večer 1. júna 2014 od 20:00 hod.

O Telekom Electronic Beats:
Electronic Beats je medzinárodný hudobný program spoločnosti Deutsche Telekom, ktorý zahŕňa inovatívne mediálne portfólio a živé vystúpenia po celej Európe. Na stránke electronicbeats.net a tiež aj v tlačenom časopise Electronic Beats nájdu fanúšikovia hudby jedinečnú hudobnú žurnalistiku. Prostredníctvom aplikácií EB.TV a EB Radio, ktoré fungujú aj ako mobilné aplikácie, sa môžu ich používatelia dostať k množstvu rozhovorov, nahrávok koncertov, živých prenosov a podobne.

O Deutsche Telekom:
Deutsche Telekom je jedna zo svetových integrovaných telekomunikačných spoločností, ktorá má 143 miliónov mobilných užívateľov, 31 miliónov používateľov pevných liniek a viac než 17 miliónov používateľov širokopásmových liniek. (štatistika z 31. decembra 2013)
Skupina poskytuje produkty a služby pre pevné linky, mobilnú komunikáciu, internet, digitálnu televíziu a komunikačné riešenia pre firmy a korporátnych zákazníkov. Deutsche Telekom poskytuje služby v päťdesiatich krajinách a má celosvetovo 230 000 zamestnancov. Skupina zaznamenala výnosy vo výške 60,1 miliardy eur vo fiškálnom roku 2013, viac než polovicu z toho mimo Nemecka. (údaje z 31. decembra 2013)

O Jazzfeste Bonn:
Jazzfest Bonn predstavuje súčasný kreatívny džez a kvalitných regionálnych, národných a medzinárodných džezových hudobníkov. Počas desiatich večerov si obecenstvo vychutná hudbu od tých najlepších hudobníkov, ako aj nováčikov tohto žánru. Jazzfest Bonn sa tradične odohráva na veľmi prestížnych miestach – Telekom Forum, v miestnej Kunsthalle, v Beethovenovom dome čí v Dome dejín Spolkovej republiky Nemecko.