Easthetic festival aj s plavčíkmi


Už tento piatok od 14:00 začnú do areálu Easthetic festivalu na Zemplínskej šírave prúdiť prví návštevníci, ktorých čakajú dva dni plné kultúry. Piatkový program odštartuje o 16:00 svojim koncertom nováčik na slovenskej hudobnej scéne – skupiny Nourish My Fame, ktorá line-up podujatia obohatila na poslednú chvíľu. Ešte predtým si môžu ľudia v stanovom mestečku rozložiť svoj dočasný príbytok, z ktorého to budú mať do areálu skutočne na skok. V stanovom mestečku budú murované hygienické zariadenia, takže návštevníci budú mať v tomto smere väčší komfort ako na väčšine podobných podujatí. Keďže sa očakáva, že slniečko bude svietiť a mnohí neodolajú a vyskúšajú si vodu Zemplínskej šíravy, pri plážach budú hliadkovať plavčíci. O bezpečnosť na Easthetic festivale sa okrem nich postará aj 40 pracovníkov bezpečnostnej služby a pripravená bude tiež zdravotnícka služba. O smäd a hlad ľudí sa budú starať stánky s rýchlym občerstvením a kto bude mať chuť minúť nejaké to euro iným spôsobom, môže tak urobiť napríklad v stánkoch s home made výrobkami. Na stredisko Lúč / Hôrka, kde sa prvý ročník Easthetic festivalu uskutoční, sa dá dostať z Michaloviec autobusovými spojmi či taxíkom. Rekreačné stredisko je od mesta vzdialené približne 11 kilometrov. Pre návštevníkov, ktorí na Easthetic prídu vlastnými autami, organizátori pripravili terasovité parkovisko. Nachádzať sa bude medzi stanovým mestečkom a festivalovým areálom.

Organizátori Easthetic festivalu pripravili na 25. a 26. júna program na troch pódiách. Hlavný stage bude patriť hudbe a v piatok interpretom ako Marián Čekovský, Billy Barman, Talkshow, Chiki liki tu-a, Amphibios, Realistic Crew, B-complex či L-Plus. Na druhý deň tento priestor obsadia Home Made Mutant, Hafner & Beyuz & Zuzeta, The Uniques, The Swan Bride, Vec & Zverina, Puding pani Elvisovej, WWW, Autumnist, Nôze a Lavagance. Druhé pódium s názvom Nu Spirit stage bude útočiskom pre fanúšikov tanečnej hudby a v piatok i sobotu ponúkne program od 21:00 do 04:00.

Návštevníci podujatia zažijú tiež dva dni plné literatúry v literárnom cirkuse, ktorého dejiskom bude Stan kultúry a oddychu. Moderátorskú taktovku nad umelcami v tomto kultúrnom priestore bude počas dvoch festivalových dní držať známy Dado Nagy. Návštevníci Easthetic festivalu sa môžu tešiť na literárnu čitáreň, besedy so spisovateľmi, špeciálne kníhkupectvo, literárne kino i súťaž v literárnej improvizácii. Na festivale si ľudia budú môcť pozrieť i filmy, zúčastniť sa maliarskych i sochárskych workshopov, vyskúšať si streetart. Priestor dostanú aj rôzne divadelné súbory a prezentovať sa bude i projekt Pecha Kucha či nezisková organizácia Voices.

Permanentky na Easthetic festival: music & multimedia art days sa predávajú v sieti Ticketportal a v Michalovciach v predajni Pulse a Galérii Subteren. Do štvrtka 24. júna stojí dvojdňový lístok 17 eur. Na mieste bude vstupenka na dva dni stáť 19 eur. Deti do 10 rokov v sprievode rodičov či zákonných zástupcov starších ako 18 rokov majú vstup na festival zadarmo.

Oficiálne webové stránky festivalu:
http://www.easthetic.sk
http://www.facebook.com/pages/Michalovce-Slovakia/EASTHETIC-FESTIVAL-2010/332567734041?ref=ts

via easthetic.sk