DVD Cirkus Cirkus právě v prodeji


Od 17. června 2010 můžete zakoupit na novinových stáncích speciální dvoudílné DVD Cirkus Cirkus , které bylo natočeno živě na letošním prvním Mezinárodním cirkusovém festivalu Cirkus Cirkus ( ve dne 13. – 14. února 2010 v pražské Incheba aréně).

Mezinárodní festival cirkusového umění, který se konal 13. – 14. února 2010 V Incheba aréně sklidil nečekaně velký úspěch. Po celé dva dny trvání akce, kdy ve třech unikátních představeních vystoupili soutěžící z celého světa, byla hlediště plná spokojených diváků.

Jednoznačné vítězství a první cenu festivalu Cirkus Cirkus získali ukrajinští skákači Biker Acrobats, druhé místo získal Čech, rychložonglér, Rudolf Janeček a na třetí příčce se umístil sourozenecký pár akrobatů na šálách, Duo Štipka. Dále byla udělena také Cena za celoživotní přínos cirkusovému umění, kterou zaslouženě dostal bývalý československý žonglér Jack Kůra Bremlov. Cenu mediální poroty obdržel drezér Ingo Stiebner z Velké Británie se svou lachtaní rodinkou, Cena prezidenta festivalu získali němečtí drezéři slonů Hoschlers, Cenu VIP poroty získali Dany a Denisa a jejich Paux de Deux na koni, Cenu televize získal opět Rudolf Janeček a Cenu diváků drezér Ingo Stiebner a jeho lachtani. Programem provázel zkušený moderátor Petr Vondráček a včele odborné poroty zasedl herec a mim Bolek Polívka. Dále pak jeho herecký kolega Lubomír Lipský, který je nerozlučně spjat s cirkusovým prostředím, hudební producent a moderátor Petr Šiška, zpěvačka a nově i spisovatelka Iva Frühlingová, jazzový baskytarista Pavel Ryba, pedagog a herec Pavel Towen Veselý, leader kapely O5&Radeček, Tomino Polák. Z řad světových cirkusových agentů Incheba arénu navštívil a zasedl do poroty také Are Arnardo, ředitel norského cirkusu Arnardo, Carl Gernström, ředitel cirkusu Finlandia nebo také Filip Gaier – Busch, ředitel německého cirkusu Busch – Roland. V publiku také nechyběla řada známých českých osobností například Vendula Svobodová, Zdeněk Podhůrský, Lenka Hornová s rodinou a další.

Pražský cirkusový festival vzbudil obrovský zájem v zahraniční a vysloužil si tak velký respekt cirkusových odborníků a kritiků v Evropě.

Novinka na letošní podzim
Pořadatelská agentura bude mít již ve letošním roce k dispozici cirkusové luxusní vyhřívané stany.
Český divák tak bude mít příležitost shlédnout, špičkový evropský program ale také ochutnat nadstandardní pohodlí evropských stanů. „V druhé polovině září se v Praze představí Cirkus Cirkus s velkým mezinárodním programem ve kterém se českému publiku představí účinkující z Dánska, Velké Británie, Brazílie, Polska, Itálie a České Republiky. Rádi bychom naučili české cirkusové publikum, aby dokázalo rozeznávat kvalitní cirkusové show a vždy si tak počkali na ten správný cirkus, který by měl být garantem dobrého kulturního
zážitku.“ Prozrazuje přípravy k pokračování festivalu prezident festivalu, Artur Kaiser.

via organizator