DRUMATIQUE SESSION w/ LOGISTICS


Už 25.Septembra otvára Drumatique crew jesennú sezónu v bratislavskom Nu Spirit Clube. Septembrová session prináša opäť kvalitných headlinerov. Prvým z nich je zástupca legendárneho londýnskeho labelu Hospital Records, LOGISTICS.

Od doby čo sa “upísal” Hospital Records, stihol Matt Gresham aka Logistics vydať tri albumy a množstvo úspešných singlov ako ‘Together’, ‘Spacejam’ či ‘Release The Pressure’. Okrem spoluprácou s bratom Nu:Tone, Cyantific a MC Wrec, je známy aj svojimi rozmanitými DJ setmi, ktoré sa vyznačujú kombináciou jemných melódií spojených s masívnou basovou linkou.

Logistics vyrastal na skladbách od skupín ako Rage Against The Machine a down tempovom sounde aký mal napríklad label Mo’Wax. Až LPéčka Full Cycle ‘Music Box‘ priviedla Matta k drum and bass soundu. „Táto znela ako down tempo s dvojnásobnou rýchlosťou bítu” vysvetľuje Matt. „Vždy sa mi páčila muzika Mo’Waxu a tento album, hlavne 11.55 od Roniho Size & Dj Die mal vibe, ktorý mi úplne sadol.“

To, že bol jeho brat súčasťou Hospital Records nijako nepomohlo Mattovi k zaručenému miestu na labely. Šancu dostal až keď si ho Fabio a Grooverider vytipovali potom, ako si vypočuli jeho track ‘Replay‘, ktorý zaslal aj labelu. Logistics sa pevne chytil ponúknutej príležitosti, ktorá bola pre ňho perfektne načasovaná – presne po skončení školy. Tvrdo makal na produkcii a svojím štýlom akoby vyplnil štrbinu, ktorá existovala medzi dovtedy nevýrazným sub-žánrom liquid funkom a tanečným drum and bassom. Svojou produkciou dokonca ovplyvnil štýl takých svetoznámych DJs ako sú napríklad Andy C a Friction, a jeho produkcia sa podpísala aj na sounde dnešného Hospital Records.

V roku 2005 vydáva LP ‘Now More Than Ever‘, 24 trackov charakterizujúcich Mattov hudobný smer. O 18 mesiacov neskôr prichádza s druhým albumom ‘Reality Checkpoint’, obsahujúcim zmes žánrov, od dubstepu cez electronicu až po autentický Logisticsov sound.

Po krátkej odmlke, pracujúc na nových trackoch prináša v roku 2009 svoj tretí album ‘Crash Bang Wallop’, ktorý je považavaný za jeho najlepší.

Okrem toho množstvo remixov a spolupráci so známymi producentmi radí Logisticsa medzi špicku svetového drum and bassu.

Druhým headlinerom je polovica belgicko-slovenského dua BLUE MOTION, DirrrtyB.
Belgičan EROS a slovák DirrrtyB spolupracujú od novembra 2009. Majú na konte značné množstvo releasov na labeloch ako Fokuz, Vibez, Phunkfiction, Good Looking, Touched By, či Amen Brothers. Ich produkcia bola spočiatku smerovaná k liquid funku, ale netrvalo dlho aby Blue Motion učaroval Autonomic sound. V súčasnosti dokončujú svoj debutový album ‘Stay Forever’ , z ktorého tracky rozhodne zaznejú aj v Nu Spirit Clube.

Lineup doplnia rezidenti GABANNA, GALAGHA, slečna DOLYX a ZAJO. Prvý krát sa na DRUMATIQUE SESSION predstaví nejlepší slovenský MC, mighty MC Aktiff.

Opäť množstvo úžasnej hudby a skvelej atmosféry, už túto sobotu 25.septembra v Nu Spirit Clube.

Viac info na http://www.facebook.com/drumatique , facebook event tu: http://bit.ly/cUFgDJ

via Svetlux