DRUMATIQUE SESSION “PLATINUM EDITION“ – MARCUS INTALEX: profile


Meno MARCUS INTALEX je synonymom pre jedinečný zvuk drum & bassu a zároveň symbolom energického a pokrokového myslenia a nezameniteľného soulful groovu. 14. Septembra sa predstaví v bratislavskom Majestic Music Club.

Jeho Djské sety mu priniesli reputáciu umelca, ktorý sa neobáva otestovať davy čerstvou nádielkou kvalitnej selekcie celého spektra drum & bassu. Pod vedením legendárneho Soul:r labelu spoločne s jeho dlhodobým priateľom, DJom a producentom ST Files (MIST), spolupracoval s veľkým radom hudobných umelcov a producentov. V zastúpení Soul:ution, je rezidentom v Manchastri, londýnskom Fabric clube a tiež v rádio show pre Red Bull Music Academy. V roku 2009 Marcus podnikol turné v Austrálii, Novom Zélande a Južnej Ázii, kde prezentoval Soul:r ako ‘svetlo‘ tanečnej, undergroundovej hudby s novinkami od Lynx & Kemo, D Bridge, Instra:mental a S.P.Y.

Marcusova vášeň pre hudbu sa zrodila v jeho rodnom Manchestri, kde po prvý krát zažil energiu rodiacej sa tanečnej hudobnej scény v legendárnom Hacienda clube. Jeho záujem o hudbu rástol zároveň spolu so scénou. V 17 rokoch dostáva svoj prvý, profesionálny DJský gig, následne sa zamestnáva v obchode Eastern Bloc record a zároveň sa udomácňuje na manchasterskej clubovej scéne. Neskôr spolu so svojím kamošom Mancunian Mark XTC, pod menom Da Intalex začína s produkciou trackov pre Flex Recordings.

V 90tych rokoch sa Marcus stretáva s bossom labelu Flex – L Double, vďaka ktorému spoznáva producenta a hudobého inžiniera ST Files. Ich stretnutie prerástlo k vzájomnej spolupráci, ktorú dnes poznáme ako MIST. V roku 1999 dvojica vydáva svoj mega úspešný release ‘How You Make Me Feel‘ na 31 Records a to v časoch, keď scéne dominujú prevažne temné a agresívne hudobné prvky, čím začínajú udávať nový smer drum & bass . Úspech nenechal na seba dlho čakať a MIST produkujú ďalšiu sériu veľmi úspešných remixov pre Un:Cut, 4 Hero a Solid State. Týmto si zaručujú svoje vedúce postavenie na scéne a v roku 2007 spoločne s Calibre už ako trio Mist:ical vydávajú debutovú LP ‘The Eleventh Hour’.

V roku 2001 vzniká label Soul:r, na ktorom tvoria svoju vlastnú produkciu a zároveň vydávajú tracky producentov akými sú: High Contrast, DJ Marky, Calibre, D Bridge, Alix Perez a Lynx & Kemo. Soul:r sa postupne stáva jedným z najrešpektovanejších drum & bass labelov, reflektujúc tak Marcusovu silnú osobnú vieru v inovatívne hudobné postupy.

Jeho nedávny hudobný projekt DAT vydaný na 2 CD kompiláciách, v sebe zahŕňa spojenie novodobého a inšpiratívneho zvuku od Instra:mental, S.P.Y či Lomax. Debutový album od Lynx & Kemo ‘The Raw Truth’, vydaný v máji roku 2009 , zožal pozitívnu kritiku, čím dosiahol nomináciu ako najlepší album roku na D&BA Awards a zvýšil tak reputáciu Soul:r.

Marcusove pravidelné hranie po boku Metalheadz, Ram a Renegade Hardware mu pomáha vyvarovať sa označeniu ‘liquid‘ či ‘minimal‘, čo posilňuje jeho všestranné nadanie ako Dja. Svojimi techno setmi sa zviditeľňuje na labeloch ako Kompakt a Wagon Repair, a objavuje tak vlastné korene a vplyvy, čím prináša na dancefloor niečo ‘iné‘.

Jeho remix Douglasa Greeda ‘Frame‘ vydaný na Combination Records v roku 2008, demonštruje, že je viac než schopný techno producent a tracky ako ‘Sark’ (spolu s ST Files) a ‘Debbit’, opätovne potvrdzujú jeho výraznú štýlovú rozmanitosť. Pripravovaný solo album bude rozhodne zahrňovať rozmanitú zmes hudobných štýlov v jeho svojskom podaní.

V tomto roku sa môžeme tešiť na mnoho kvalitných noviniek od Marcusa a Soul:r, vrátane pripravovanej spolupráce so S.P.Y. a MC DRS.

Viac info o DRUMATIQUE SESSION “PLATINUM EDITION“ na http://www.facebook.com/drumatique, predpredaj vstupeniek v sieti TICKETPORTAL.

via Kyra, http://www.drumatique.eu