DRUMATIQUE SESSION @ Nu Spirit Club: profily


V sobotu, 29. januára je v Nu Spirit Club-e na programe prvé tohtoročné vydanie Drumatique Session. Prinášame vám profily hostí.

SPINLINE [ RAM / SGN:LTD / Dispatch Recordings / Critical Music ] HU

Za deep drum’n’bass projektom SPINLINE stoja traja maďarskí producenti Mark Gulacsi, Norbert Safar a Andras Tallai. Ich tracky sa na scéne začali objavovať niekedy okolo roku 2005. Charakteristický deep sound tohto tria nezostal nepovšimnutý a v roku 2009 zaznamenávajú veľký úspech releasom ‘Radioactive‘ / ‘Groove Scam’ (SGN:LTD). Z prechodným bydliskom v Londýne prichádzajú nové releasy, kloaborácie a zviditeľnenie sa na svetovej dnb scéne. Track ‘Run’ na najpredávanejšej dnb výberovke ‘Night Life 5’ (RAM Records, 2010), dva tracky na dlho očakávanej LP-čke ‘Transit One’ (Dispatch Recordings, 2011), či spolupráca s majiteľom Critical Music,Kasrom, je len zlomok toho, čo sa dá v budúcnosti od Spinline očakávať. V bratislavskom Nu Spirit Club-e sa predstaví jeden člen z tejto trojice DJ Safair (Norbert Safar). Práve on spolu s SKC, Chris.SU, Longman aBratwa tvoria ďalší z úspešných maďarských dnb projektov Tactile. Ukážky toho, čo prichádza z dielneSpinline si môžete vypočuť v ich mixovanom sete pre britsky časopis Kmag, ktorý je na stiahnutie tu (download).


Spinline – Run (RAM Records)

Viac info Spinline:
Facebook
Myspace
Soundcloud

DJ MADD [ Boka Records / Med School / Subway Recordings ] HU
 

DJ MADD, rodák z Budapešti s prechodným bydliskom v anglickom Bristole,  sa vo veľmi krátkej dobe s remixami od Kryptic Minds, Breakage aIkonika, ako aj s vlastnými releasmi vrátane rôznych spoluprác, stáva jedným z najrýchlejšie rastúcich mien na dubstep scéne. Ohromený zvukom a silou dubstepu sa v roku 2008 púšťa do vydania svojho prvého tracku ‘Numbers’. Prichádza troj-tracková EP na Boka Records a spolupráca s Matt-U. Spoločne vydávajú‘Why’ a ‘Sound System’ (Tube 10) a získavajú podporu po celom svete. Ďalší výrazný hudobný posun v jeho kariére prichádza v spolupráci s Black Box Recordings, vydaním ‘Someone’, ktorý remixuje AngličanBreakage. Návratom na Boka Records s veľkým releasom ‘I know it’s you’ a ‘Better with you’  a remixami od Akira Kiteshi, sa stretáva opäť s obrovským úspechom. Že mu nie je cudzí ani drum’n’bass dokazuje trackom ‘Don’t Want to Be’ na výberovke ‘New Blood’ (Med School). V najbližšom období môžete očakávať ‎’Pitch Black‘ a ‚New Reality‘ (Oris Music) a releasy exkluzívne na Black Box a Wheel & Deel Records, a mnohých ďalších labeloch. Mixovaný set , ktorý Dj Madd pripravil pre Bass Music je na stiahnutie tu (download).


DJ Madd – When I First Met U (Subway Recordings)

Viac info Dj Madd:
Web page
Facebook
Soundcloud
Mixcloud
Twitter

REDFACE [ Re:mission ]

Mladý Trnavčan Redface sa venuje djingu viac ako 4 roky. Je členom Re:mission crew a spoluorganizátorom akcií Back to the Jungle, Can3strike, Next Level, Make A Peace, Remission a Basement. Vo svojich setoch prezentuje prevažne atmosferický deep sound, ale cudzí mu nie je ani Neurofunk či Autonomic. Od roku 2009 experimentuje z vlastnou produkciou, ktorý si môžete vypočuť tu.

Viac info Redface:
Redface
Soundcloud

MACHO [ VIM Records / Breaks.sk / 13breakz ]  

Macho je v súčasnosti jeden z najznámejších a najúspešnejších slovenských breakbeat producentov a zároveň majiteľ labelu Breaks.sk Records. Jeho posledný release ‘So let’s begin’  (VIM Records) dosiahol 55. miesto v rebríčku Beatport Breaks Top 100 a bol pozitívne hodnotený v prestížnom Mixmag magazíne. V roku 2011 môžete očakávať releasy a remixy na VIM Records, Reveart Records a domácom Breaks.sk.

Viac info Macho:
Web page
Facebook
Myspace
Soundcloud
Twitter
Youtube
Mixcloud

Line up januárovej session doplnia rezidenti GABANNA, GALAGHA a FLOOPY.

Viac info:
Web page – Drumatique.eu
Facebook page – Drumatique
Facebook event – Drumatique Session

via Svetlux [Drumatique]