Dobrý stand-up musí mať nejakú dávku charizmy, zábavy a zároveň sebavedomia Donalda Trumpa a depresie Woodyho Allena


Dni sa krátia, listy žltnú, ale Pančlajn ostáva svieži aj v jesennej melanchólii. Októbrovej slote treba čeliť v dobrom rozmare, preto budú v pondelok 10. októbra a v stredu 12. októbra v KC Dunaj pripravené tieto antidepresívne pirule: Tabačex, Sajfodin, Čistaurin, Grausepam, Nasivin Motlagh, Fačkovex a Oscillotrncinum. Hudobným hosťom bude liečivá Zuzka Mikulcová.

V októbri vás čaká premiéra na Pančlajne. Ako máte skúsenosti so stand-upom?
Nasi A. Motlagh: Stand-upu sa venujem už viac ako rok a pol. Mám za sebou skúsenosti z projektov Silné Reči, Comedy Dungeon, Stand Up comedy cabaret a Jokes On You.

Aký je váš vzťah k humoru? A sledujete slovenskú stand-upovú scénu?
N. A. M.: Nenávidím humor. Vždy, keď sa zasmejem aspoň raz za deň, pokladám to za premrhaný čas. Ale teraz vážne, mám veľmi vtipného a spoločenského otca, dá sa povedať, že to máme v rodine. Inšpiráciu som si teda našla už doma. Slovenskú stand-upovú scénu sledujem už dlhší čas, preto som sa rozhodla aspoň trochu angažovať, aby to nebolo až také zlé (úsmev).

Aký typ humoru vás zaujíma? Cynický, láskavý, spoločenský, osobný,…?
N. A. M.: Keď chcem, viem byť veľmi cynická a sarkastická, preto neviem, čo je to láskavý humor. Môj celý život, dokonca možno aj tento rozhovor je ironický. #youwillneverknow

Už viete, o čom bude váš stand-up na Pančlajne?
N. A. M.: Áno, mám už hrubšiu predstavu. Chcela by som sa dotknúť tém, ako sú problémy ľudí nižšieho vzrastu, imigrantov nižšieho vzrastu a imigrantov nižšieho vzrastu, ktorí tu navyše chcú ešte aj študovať.

Čo si myslíte, čo by mal mať výborný stand-up?
N. A. M.: Dobrý stand-up musí mať nejakú dávku charizmy, zábavy a zároveň sebavedomia Donalda Trumpa a depresie Woodyho Allena.

Nasi A. Motlagh
Dovozový artikel Nasivin Motlagh je mimoriadne efektívne liečivo na stavy prehnanej národnej hrdosti. Účinnou látkou diirano-triironian spôsobuje pacientom stav sebapoznania a spontánneho výronu smiechu. Príbalový leták je v angličtine.

Juraj Šoko Tabaček
Účinnou zložkou liečiva Tabačex je molekula trimetylchechtylu. Pomáha dobrému prekrveniu brušnej oblasti a zlepšuje dýchací aparát. Vyvinutý firmou 3T a prezentovaný už asi v každej lekárni na Slovensku. Vedľajšie účinky: bolenie brucha, únik moču.

Matej Sajfa Cifra
Liek s najlepším marketingom v médiách Sajfodin má účinnú zložku egotripán. V uhladenom obale nájdete len jedinú pilulu. Aj tá jedna je viac ako niektorí pacienti dokážu ustáť. V klubových sanatóriách po Slovensku sa liek ujal dobre, Štátny úrad pre kontrolu liečiv zaznamenal hnačky a nauseu len ojedinele.

Daniel Čistý
Pri nábehu Čistaurin pôsobí ako sedatívum, ale vďaka účinnej zložke benzodimešugín zanedlho spúšťa kŕčovité sťahy bránice a stimuluje slzné kanáliky. Jeho prekvapivé účinky sa stali legendou a dnes patrí medzi najväčšie hity na čiernom trhu, hneď po lysohlávkach a LSD.

Pavel Graus
Experimentálne liečivo Grausepam sa zatiaľ podáva len pacientom Ústavu hipsterických stavov na Nedbalovej ulici. Podľa doterajších zistení spôsobuje stav radosti, veselosti / svetu nastal nyní. Účinná látka: historkin.

Heňo Fačkovec
Drobné balenie liečiva Fačkovex obsahuje presné dávkovanie účinnej látky acetylroflol. Zlepšuje krvný obeh v mozgu, pľúcach a v brušnom svalstve. Dostupné len na predpis, alebo aj bez.

Samo Trnka
Oscillotrncinum, suterén farmaceutického priemyslu. Nikto z renomovaných výrobcov sa nechce priznať k výrobe tohto placeba, hoci sa naďalej drží v obľube – najmä u ľudí láskavého srdca a mdlého rozumu. Účinná látka: žiadna; je to vodou riedený tuk.

Zuzka Mikulcová
Októbrový Pančlajn poctí svojou hudbou Nová tvár slovenského jazzu (ocenenie je z r. 2010), speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová. A hoci odvtedy nezostarla, ide stále hore. Predstavila sa v Legendách popu, predskakovala Jamesovi Bluntovi a neminulo ju ani krásne 2. miesto v súťaži Košický zlatý poklad. Pevne dúfame, že ju neminie ani váš potlesk.

Pančlajn (pridané predstavenie)
10. 10. (pondelok)
Štart: 20:00 hod.
Vstup: 11€ / 10€ v predpredaji v bare v KC Dunaj

Event: http://www.fb.com/events/1744998505750707