Dobrý festival podáva ruku mladým muzikantom


Gary Moore, Skunk Anansie, Steven Seagal, či IMT Smile, Desmod, Peter Lipa… S Dobrým festivalom sú spojení nielen silní headlineri, ale svoj pevný priestor majú pravidelne na pódiu aj mladé kapely a výnimkou nebude ani v poradí ôsmy ročník 20. – 21. júna.
Aj tento rok bude patriť menšie pódium talentovaným hudobníkom. Chýbať v prešovskom amfiteátri nebude Call me Steve, ktorí skladbou MY MY zaujali Lennyho Kravitza, Michaella ovenčená troma cenami z „malej Eurovízie“ vo Varne alebo finalisti Stropkovskej hudobnej ligy Landfil, Yelllowe a Papyllon. Návštevníci festivalu sa môžu tiež tešiť na koncertnú explóziu v podaní ČAD-u, Metropolisu, Frown, Saprophyte a otec bratov Táslerovcov sa predstaví s  Tásler Pufo Band. Originálnu hudobnú fiestu garantujú One Second Hotel, Fest, The Other Blue, Fúzy Múzy, The Fusion, Alter Ego, Theatrum Musica a Dogma. „Keď sme s IMT Smile začínali, tiež som chcel, aby nám niekto pomohol. Preto odkedy sme profesionálnou skupinou, pozeráme sa späť a snažíme sa mladým kapelám, napr. aj takýmto spôsobom, pomôcť. Ak zavolám kapelu na festival, má veľkú šancu, že ľudia si ju všimnú a niekoho zaujme. Okrem toho sa môžu naučiť, ako funguje technika, ako pracovať na stagei, ako komunikovať s fanúšikmi…,“ vysvetľoval organizátor Dobrého festivalu Miro Tásler.

V priebehu roka si M. Tásler vypočuje množstvo nahrávok, ktoré mu posielajú kapely alebo dostáva tipy od známych. Keďže podľa neho patrí hudba medzi ľudí, dáva si záležať na tom, aby si na Dobrom festivale mohlo zahrať čo najviac muzikantov. Práve potenciál letných festivalov vníma ako jednu z ciest, ako pomôcť mladým skupinám ukázať sa na veľkých pódiách a krok po kroku reštartovať slovenskú hudobnú scénu, ktorá čaká na nové mená. Zároveň dodal, že táto zodpovednosť neleží iba na pleciach promotérov, ale ruku k dielu by mali pridať aj média na prvom mieste s rádiami a televíziami. „Slovenská scéna do istej miery stagnuje, lebo sú tu stále tí istí interpreti. Podľa mňa chýba silná mladá krv, nový nástupca Elánu, no zatiaľ tu nikoho takého nemáme alebo sme ho ešte len neobjavili. Myslím si, že zmena by vo všeobecnosti oživila a pomohla celému slovenskému šoubiznisu,“ uviedol M. Tásler.