Do Viedne mieri Cypress Hill, One republic aj Kasabian


Kalendár hudobných podujatí v susednom Rakúsku ponúka čoraz atraktívnejší program aj pre Slovákov. Najnovšie do bohatej ponuky klubových koncertov pribudli ďalšie delikátne kúsky. Slávni kalifornskí raperi Cypress Hill to už 1. júna rozbalia v klube Gasometer, už týždeň po nich si chcú ten istý klub podmaniť One republic!

Kapela Cypress Hill sa celosvetovo preslávila hitmi Insane in the membrane, Rock Superstar či Lowrider. Vo Viedni predstavia okrem hitom aj celkom nové, nadupané veci z nového albumu Rise up. Novinka kalifornskej štvorcie je výsledkom spolupráce raperov s Tomom Morellom (RATM, Audioslave), azda najslávnejším gitaristom súčasnosti. Z pamäti mnohých fanúšikov Cypress Hill sa isto vynorí aj ich fantastický koncert na dnes už neexistujúcom festivale Hodokvas.

O necelý týždeň sa po reprezentantoch west-coast hip-hopu vo viedenskom Gasometri predstavia americkí One republic. Preslávila ich spolupráca s hviezdnym producentom Timbalandom na pesničke Apologize, úspešný singel Stop and stare, ale aktuálne valcujú hitparády hitom All the right moves. Živé vystúpenie rozhodne treba zažiť.
V hanbe určite nezostane ani augustová koncertná lahôdka. Open air Arenu vo Viedni poctia návštevou a veľkým rock’n’rollom britskí Kasabian. Rok 2010 je ich rokom! Stali sa víťazmi Brit Awards v kategórii „Najlepšia britská skupina“, ale ceny pobrali aj na NME Awards, kde zvíťazili ako „Najlepšia live kapela“, „Najlepší album“ a „Najlepší artwork albumu“. O tom, že ide o azda najlepšiu koncertnú kapelu z britských ostrovov, sa rozhodne treba presvedčiť na vlastné oči a uši. Kasabian sú skrátka páni…

Vstupenky na všetky podujatia v Rakúsku sú na Slovensku v predaji v sieti Eventim.

Viac koncertov:
http://www.novamusic.at/

Cypress Hill – Rise up [HQ video]

One republic – All the right moves [HQ video]

Kasabian – fire

Vybrané koncerty vo Viedni:
CYPRESS HILL * 1. jún 2010 * PLANET.TT Gasometer Wien
Vstupenky: http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rb_hiphop/cypress_hill/71521/

ONE REPUBLIC * 6. jún 2010 * PLANET.TT im Gasometer Wien
Vstupenky: http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/one_republic/69693/

RISE AGAINST * 23. jún 2010 * ARENA OPEN AIR Wien
Vstupenky: http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/rise_against/67610/

LIFE OF AGONY & IL NIÑO * 7. august 2010 * ARENA Wien
Vstupenky: http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/life_of_agony_ill_nino/71230/

KASABIAN * 8. august 2010 * ARENA OPEN AIR Wien
Vstupenky: http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/kasabian/70396/

via Skalar Entertainment GmbH