Do Bratislavy sa vracia Goran Bregović


Po roku a pol sa do Bratislavy vráti kráľ balkánskej hudby! Goran Bregović vystúpi aj so svojím Wedding And Funeral Bandom 11. februára 2015 v bratislavskom Národnom tenisovom centre (NTC). Popri materiáli zo svojho aktuálneho albumu Champagne for Gypsies predstaví najmä prierez svojou už takmer 40-ročnou muzikantskou kariérou. Najlacnejšie vstupenky v cene 25 eur sú už v predaji na http://www.orepole.sk.

Na koncerte samozrejme nebudú chýbať ani najväčšie „odrhovačky“, ktorými sa Goran preslávil a ktoré tvoria nezameniteľnú hudobnú kulisu ku kultovému filmu Underground (1995) a ďalším bláznivým počinom geniálneho režiséra Emira Kusturicu.

Goran a muzikanti, ktorými sa obklopil veľmi dobre vedia, ako v koncertnom dave vyvolať to pravé balkánske šialenstvo. Popri tých pravých balkánskych „vypaľovačkách“ ponúkajú v oddychových pasážach aj neuveriteľne precítené pomalé balkánske melódie, ktoré vo vás vyvolajú túžbu poznávať cudzie svety a kultúry.

Goran Bregović spolupracoval počas svojej kariéry s nepreberným množstvom slávnych umelcov – len na jeho poslednom albume sa podieľali ostrieľaní hudobníci z Gypsy Kings či Gogol Bordello. V minulosti nahrával a koncertoval okrem iných aj s Iggym Popom či nebohou Cesáriou Evorou.

Do Bratislavy sa Goran vždy veľmi teší, tvrdí, že tu cíti akúsi kultúrnu spriaznenosť a vie, že tunajšie publikum mu dobre rozumie.

Po vypredaní prvých 200 kusov lístkov v cene 25 eur sa bude cena zvyšovať na 35 eur (300 kusov) a neskôr 45 eur. K dispozícii sú aj VIP vstupenky, a to hneď dva druhy: Sedenie na tribúne s prístupom do VIP salónika (alko, nealko, obložené misy, pochutiny) stojí 55 eur, státie vo vyhradenej zóne tesne pred pódiom, taktiež s prístupom do VIP salónika, stojí 75 eur.

Agentúra Ore Pole priviezla do Bratislavy umelcov ako Ellie Goulding (2013), Parov Stelar Band (2011 a 2012), Tom Odell alebo Bonobo (2014).