Do Bratislavy príde britský dubstepový objav Delilah


Koncom mája sa v bratislavskej Starej Tržnici predstaví britská speváčka Delilah, ktorá je jednou z najvýraznejších predstaviteliek aktuálnej dubstepovej a neosoulovej scény. Popri Katy B sa asi najviac zaslúžila o posun dubstepu, momentálne na britských ostrovoch najvychytenejšíeho žánru, smerom k melodickosti a živému vystupovaniu s live kapelou. Delilah vystúpi v Bratislave 20. mája, prvých sto vstupeniek v udádzacej cene 16 eur je už k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk.

Delilah prichádza na Slovensko poprvýkrát, a to práve v čase, keď jej hviezda začína naplno žiariť – na májovom európskom turné predstavuje druhý album, ktorému kritici predpovedajú, že bude výrazne miešať hitparádami. Už jej albumový debut, From The Roots Up z roku 2012, vyletel na piate miesto britského albumového rebríčka.

Pomalý dubstep s uhrančivým spevom je hlavnou, ale nie jedinou polohou tvorby Delilah. Iné skladby zaváňajú neo-soulom a pripomenú Sade či Norah Jones, ktorú speváčka uvádza medzi svojimi najväčšími vzormi. Delilah do povedomia hudobných fanúšikov uviedol Prince, ktorý bol jej tvorbou natoľko očarený, že si ju začal pravidelne pozývať ako hosťa na svoje vystúpenia.

Prvý album From The Roots Up je výberom z vyše 250 skladieb, ktoré Delilah napísala vo veku 17 až 21 rokov. Všetky tie, ktoré sa na album nedostali, nedávno zverejnila na oficiálnej demonahrávke – podľa recenzentov sa na nej nachádza materiál na minimálne 3 ďalšie kvalitné albumy. Niektoré z nich zaradilo do vysokých rotácií aj britské BBC Radio 1. Aktuálny album by mal uzrieť svetlo sveta už o niekoľko týždňov a očakávania sú podľa hudobných kritikov veľmi vysoké.

Po vypredaní prvej stovky najlacnejších lístkov stúpne cena na 19 eur, na mieste bude vstupné 25 eur. V predaji je aj sto VIP-lístkov po 35 eur. Ich vlastníci budú mať k dispozícii miesta na sedenie na balkóne s výborným výhľadom na pódium a občerstvenie.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Garbage, Parov Stelar Band či Nils Frahm, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia islandských FM Belfast, nemeckého hudobného skladateľa Hauschku a britskej downtempovej ikony Bonoba.

– viac info & vstupenky:
http://www.orepole.sk

– videá:
Delilah – Breathe

Delilah – Inside My Love

Delilah – Go