Divadlo Štúdio tanca uvedie tanečné sólo Julyena Hamiltona, priekopníka na svetovej scéne súčasného tanca


Divadlo Štúdio tanca do Banskej Bystrice prináša unikátnu možnosť vzhliadnuť tanečné predstavenie tanečníka a choreografa, svetovej osobnosti súčasného tanca, Julyena Hamiltona. Hamilton počas 40 rokov svojej tvorivej práce vytvoril okolo 100 autorských tanečných predstavení.  V období 70tych a 80tych rokov, keď študoval a začal tvoriť vlastné choreografie bol jeho prístup k pohybu natoľko špecifický a odlišný, že vytvoril nový žáner v tanci. Hamilton inšpiroval svojou prácou nasledovné generácie tanečníkov, je uznávaný v celosvetovom kontexte ako priekopník v tanečnej improvizácii .

Pre Divadlo Štúdio tanca vytvoril tanečnú inscenáciu Niečo medzi nami (1999). Spolupráca Divadla Štúdio tanca a Julyena Hamiltona bude pokračovať aj v roku 2015, premiérou novej autorskej tanečnej inscenácie.

Divadlo Štúdio tanca uvedie v piatok 7.11.2014 o 19:00 predstavenie The Immaterial World.

„ Za posledných 15 rokov som robil veľa sólových predstavení, kde má hovorené slovo jasnú a silnú úlohu. Slová sú kompletné jednotky verbálneho zmyslu, ktoré môžem pohybom rozpustiť a nechať plynúť,“ to sú slová Julyena Hamiltona o predstavení.

The Immaterial World bolo uvedené aj na rôznych svetových scénach: Holandsko, Nemecko, Švajčiarsko, Belgicko, Francúzsko, Rusko, Slovinsko, Anglicko, Taliansko a USA.