Divadlo Štúdio tanca na cestách nielen po Slovensku


Divadlo Štúdio tanca v divadelnej sezóne 2013/2014 zrealizovalo už niekoľko zájazdov na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prezentovať svoju tvorbu a slovenský súčasný tanec je dlhodobou ambíciou divadla a tak v aktívnom zájazdovaní divadlo pokračuje aj v období končiacej divadelnej sezóny.

Divadlo Štúdio tanca sa predstaví so svojou tvorbou pred detským publikom v Žiline, kde sa v kultúrnom centre Stanica Žilina-Zariečie koná už tradične festival Tancuj, tancuj! ako oslava Medzinárodného dňa tanca. Divadlo tu odohrá v sobotu 26. apríla interaktívne a hravé predstavenie pre deti DOTKNI SA TANCA.

V pondelok 5. mája sa divadlo opäť predstaví v Košiciach. Tento krát v nevšednom priestore košickej Kunsthalle s predstavením VESELOSTI MINULOSTI, s ktorým reprezentovalo Slovensko napríklad aj vo francúzskom Marseille a španielskom Madride. To však nie je všetko, pretože v pondelok 9. júna sa predstavenie VESELOSTI MINULOSTI objaví znova a to na pôde Slovenského národného divadla v Bratislave. Tanečná inscenácia bude uvedená v rámci festivalu eurokontext.sk. Tento festival predstaví tridsaťpäť inscenácii z trinástich divadiel a siedmich krajín Európy a preto byť súčasťou na tomto podujatí je pre Divadlo Štúdio tanca veľkou cťou.

Divadelnú sezónu 2013/2014 ukončí Divadlo Štúdio tanca na 10. ročníku martinského festivalu divadiel na Slovensku, Dotyky a spojenia. V piatok 27. júna festival uvedie predstavenie BABYLONSKÁ VEŽA, choreografický debut Tibora Trulika, dlhoročného člena umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca.

Ani počas divadelných prázdnin sa v divadle neoddychuje, pretože v júli Divadlo Štúdio tanca reprezentuje Slovensko na medzinárodnom tanečnom festivale Dance and Non-Verbal Theatre Festival San Vincenti v chorvátskom Záhrebe. Divadlo tu odohrá predstavenie VESELOSTI MINULOSTI, ktoré je v zahraničí populárne aj vďaka prienikom sveta renesancie s kontrastom súčasného tanečného prejavu.
Spomínané predstavenia môžu diváci vidieť aj na domácej scéne divadla.
http://www.studiotanca.sk.

Prehľad zájazdových predstavení v skratke:

pondelok 5.5.2014 o 19:00 Hosťovanie v Kunsthalle / Košice
VESELOSTI MINULOSTI
choreografia/ Milan Tomášik
hudba/ Katarína Máliková

pondelok 9.6.2014 o 19:00 Hosťovanie na festivale eurokontext.sk, Slovenské národné divadlo /Bratislava
VESELOSTI MINULOSTI
choreografia/ Milan Tomášik
hudba/ Katarína Máliková

piatok 27.6.2014 Hosťovanie na festivale Dotyky a spojenia /Martin
BABYLONSKÁ VEŽA
choreografia/ Tibor Trulik
hudba/ kapela Kvety Nikotínu

sobota 19.7.2014 Hosťovanie na festivale Dance and Non-Verbal Theatre Festival San Vincenti /Záhreb, Chorvátsko
VESELOSTI MINULOSTI
choreografia/ Milan Tomášik
hudba/ Katarína Máliková