Divadlo Lab búra konvencie


Inscenácia profesionálneho režiséra a autora textu Eduarda Kudláča, Dum spīrō, spērō je kolážou zloženou zo zápiskov rozhovorov a odpočúvaných telefonátov, ktoré autor a herci zachytili vo svojom živote. Vo svojom minimalistickom ponímaní Eduard Kudláč štylizuje svoju autorskú hru ako tragikomédiu a pretvára zápisky do monológov, ktorými herecké postavy reflektujú súčasnú spoločnosť a hnev voči nej.

Netradičné spracovanie hry, ktorej dej sa rodil priamo v procese skúšania, ponúka divákovi inscenáciu, ktorej režijný koncept možno označiť za avantgardný a abstraktný, avšak nesúci konkrétnu myšlienku, ktorá odzrkadľuje súčasnú spoločenskú situáciu.

Eduard Kudláč študoval divadelnú réžiu na VŠMU. V roku 1997 získal ocenenie Dosky v kategórii Objav roka za inscenáciu hry L. Klímu – Jsem absolutní vůle (VŠMU). Svoje zameranie na hľadanie nových možností divadla cez pohyb, fragmentarizáciu, neverbálne vyjadrovanie a akciu naplno rozvinul vo vlastnom združení Phenomenontheatre, ktoré založil roku 2000 ako nezávislú platformu pre súčasné divadlo. Od roku 2009 je Eduard Kudláč umeleckým šéfom Mestského divadla Žilina, ktoré profiluje ako divadlo s odvážnou dramaturgiou, zameranou na súčasné slovenské a zahraničné texty a nekonvenčné interpretácie klasiky.

V novej inscenácii Divadla Lab DF VŠMU sa Vám od 14. apríla o 19:00 hod. predstavia poslucháči 3. ročníka herectva. Tešíme sa na Vás!

Eduard Kudláč: Dum spīrō, spērō
Premiéra: 14. apríla 2014, 19:00 hod.
Divadlo Lab, Svoradova č.4
Divadelná fakulta VŠMU

Tvorivý tím:

Réžia: Eduard Kudláč
Scéna a kostýmy: Martina Rusnáková
Produkcia: Filip Fleischer, Peter Kováčik

Účinkujú: Michal Koleják, Dávid Uzsák, Martin Durkáč, Tomáš Magát, Jana Labajová Viktória Predanociová, Éva Szücs, Barbora Drozdová, Juliana Oľhová