Divadelní kontejner 2015


Festival nezávislé divadelní kultury ve veřejném prostoru centra Brna. Přivádí divadlo blíže k lidem, do míst, kde se tradičně umění nevyskytuje. Navazuje na tradici potulného/kočovného divadla, které se odehrávalo na ulici. Díky tomuto konceptu dochází k bezprostřednímu kontaktu divák – herec a naopak.

Festival pouličního divadla i to je jeden z přívlastků festivalu s netradičním názvem Divadelní kontejner 2015. Ač by se mohlo zdát, že jde o divadlo z popelnice neboli kontejneru, tak to mu ani zdaleka tak není. Festival získal jméno podle své dominanty, přepravního kontejneru, který můžete vídat na zaoceánských lodích a nebo také na stavbách, či v podobě obytných buněk.
Tento konkrétní kontejner je takovou moderní alternativou divadelnické maringotky. Kontejner bude instalován na ulici Středova v centru Brna v těšné sousedství Náměstí Svobody.
Z této moderní maringotky se po deset dnů každý den rozbalí scéna a před nímž se budou odehrávat divadelní představení, hudební vystoupení a také pohádky pro malé i velké děti.

Festival se koná v od 28.8. do 6.9.2015. Každý den v 18 h na diváky čeká divadelní představení a po něm „zákusek“ v podobě hudebního vystoupení. A ani nejmenší nezůstanou ošizeni, vždy o víkendu a koncem pracovního týdne se budou odpoledne hrát pohádky pro malé i velké děti.
Za deset dnů vystoupí na patnáctku divadel a divadelních spolku, ale i performance vystoupení či improvizační show. Doprovodný program tvoří desítka hudebních uskupení a hudebníků.
Bližší informace o festivalu naleznete na webu: http://www.divadelnikontejner.cz