Divadelné osvieženie v divadle TICHO a spol.


Novú inscenáciu pod názvom …a dážď uvedie divadlo TICHO a spol. v premiére v sobotu, 7. novembra o 19.00 h. Ide o, v poradí už šiestu, výsostne pôvodnú, autorskú inscenáciu, ktorú komorné bratislavské divadlo uvádza.

…a dážď je dramatickou prvotinou mladého slovenského prozaika, scenáristu a redaktora Jána Púčeka. V réžii Róberta Horňáka jeho text ožíva do smiešno-smutnej grotesky o druhej šanci na život, o (ne)šťastných návratoch a o piesni, ktorá putovala časom. Ponuku hrať prijali: Michal Jánoš, Matúš Krátky, Renáta Rundová-Horňáková a Juliana Hamranová. Realizačný tím inscenácie tvoria: Dáša Rúfusová (asistentka réžie), Simona Babjaková (produkcia), Michaela Motlochová (pohybová spolupráca), Marek Suchoža (hudba), Jakub Branický (scénografia, kostýmy a svetelný dizajn), Michal Jasaň (dramaturgia), Robo Horňák (réžia). 

Tvorcovia inscenácie sa zamýšľajú nad myšlienkou aké úžasné by bolo zmyť zo seba všetku špinu minulosti. Príbeh rozpráva o Vladovi  a Mirovi, ktorým  táto možnosť bola poskytnutá v akomsi zvláštnom zariadení, kde sa  v samote a izolácii úspešne vyhýbajú spomienkam na svoj predchádzajúci život. Táto až detská čistota a naivita je ale vo vážnom ohrození v momente, keď sa sterilita prostredia naruší príchodom nečakaného návštevníka…

Ako dlho sa dajú ignorovať staré hriechy? Sú jednorazovým omylom, prešľapom, alebo odzrkadlením skutočnej podstaty našich charakterov?

A dá sa nečisté svedomie dookola umývať, až z neho stečie len čistá voda?

Divadlo TICHO a spol. koncom septembra oslávilo 5 rokov svojej existencie. Dramaturgické línie TICHA sa pohybujú od autorskej drámy, divadla dokumentu cez divadlo poézie až k „divadelnému sci-fi“.

Stručný prehľad inscenácií vo videu pre kampaň na knihu k 5. výročiu – https://www.youtube.com/watch?v=d3Z32oQokrM