Disco ?? Nu-Disco !!


Pohodlne sa usaďte, vyložte nohy, zavrite oči a pustite si druhý zo série exkluzívnych mixov namiešaných špeciálne pre internetový magazín SPLASH.SK. Vzdušnú dvojku, ideálnu na letné slnečné dni, pre nás pripravil sympatický bratislavský dj Tasun, ktorý sa ako jeden z mála slovenských djov venuje hudbe vo svete známej ako ‚nu-disco‘. Čo to je, kto je dj Tasun a ešte niečo viac prezradil v nasledujúcom mini rozhovore.

Prezraď nám teda prosím ťa kto je dj Tasun, čo hráva atď…
DJingu sa venujem už približne desať rokov – z toho asi 7-8 rokov som hrával drum&bass a jungle. Avšak všetko má svoj začiatok a koniec. U mňa nastal zlomový bod, keď som si uvedomil, že v týchto štýloch už nenachádzam taký pôžitok ako kedysi. Neskôr som sa dostal k elektru a momentálne je to prevažne nu-disco, rare grooves, breakbeat a všeobecne taká zmeska žánrov. Pestrosť je super! :)

Akým spôsobom si vyberal skladby na tvoj mix pre SPLASH ?
Pôvodne som chcel, aby to bol kľudný, oddychový mix – čo sa vlastne z časti aj podarilo. Na druhej strane, keďže nu-disco u nás stále nie je príliš známy žáner, som sa rozhodol, že treba odprezentovať aj iné stránky tohto hudobného štýlu. Preto je v ňom zakomponovaných veľa známych trackov alebo hitoviek, čo však nikdy nie je na škodu.

Čo je vlastne nu-disco za žáner, môžeš nám o tom povedať niečo viac?
Pre mňa je nu-disco pôžitok aj oddych, ale aj niečo pri čom sa dá riadne zavrtieť na parkete. Nemyslím si, že gro nu-disca spočíva čisto v revivale klasického 70’s – 80’s disca. Práve naopak – obsahuje veľa rôznych prvkov. Zo svetových postáv za zmienku určite stojí Škandinávske trio Lindstrom, Prins Tomas, Todd Terje, ďalej Greg Wilson (ktorý je mimochodom jeden z prvých UK DJov hrajúc ešte v Haciende), živá kapelka Crazy-P, Ilija Rudman, The Revenge…

Stiahnuť sa dá tu :
http://www.mediafire.com/download.php?zzmnxyzjowd

Tracklist :
01. 6th Borough Project – Closer
02. Raw DMX – Do It To The Funk (Greg Wilson edit)
03. Ron Basejam – Is The Word
04. Space Ranger – Herbal Cake
05. Franz Ferdinand – Ulysses (Beyond The Wizards Sleeve remix)
06. Big M – California Soul
07. Sean Brosnan – Sat Jam (Ray Mang remix)
08. Ron Basejam – Hot Fridge
09. Shirley Lites – Heat You Up (Melt You Down) (instrumental)
10. Erik Rug feat Dynamax – Tribute (extended disco mix)
11. Black Van – Yearning
12. Metro Area – Miura
13. Roy Davis JR – Gabriel (feat Peven Everett)

http://www.splash.sk | http://www.myspace.com/djtasun | i.mixcloud.com/C8OL

via http://www.splash.sk