Dirty Disco Rockers – Lifemess EP


Nekonvenčná nitrianska formácia Dirty Disco Rockers, na sklonku nového roka vydala debutové EP pod názvom Lifemess. Kapela sa na klubovej scéne pohybuje od roku 2008 a jej tvorba je typická najmä mixom rôznych žánrov elektronickej hudby s psychedelickým gitarovým rockom.

Energické Lifemess EP obsahuje 5 skladieb, v ktorých cítiť príchute štýlov ako drum&base, funk, lounge či noise rock. Posledné dve skladby na CD sú remixy od spriaznených DJ-ov Fedora a Sabianiho – momentálne úspešne pôsobiacich v Prahe. Nosič obsahuje aj experimentálny videoklip k titulnej skladbe, ktorý je poskladaný výhradne z fotiek. Formácia si všeobecne dáva záležať na vizuálnej stránke ich produkcie a svoje živé vystúpenia pravidelne dopĺňa videoprojekciou z vlastnej dielne. Dirty Disco Rockers môžete naživo zhliadnuť napríklad v bratislavskom Nu Spirit Clube v stredu 23.Marca 2011

EP Lifemess si kapela vydala vo vlastnom nezávislom vydavateľstve, Soundfruit, ktoré by do budúcnosti chcelo podporovať najmä mladú alternatívnu hudobnú tvorbu. Viac o ňom sa môžete dozvedieť na http://www.soundfruit.sk, kde je možné si vydané tituly aj zakúpiť.

via soundfruit.sk