Dilemma štartuje nový web s klipom Bordell Europe


Skupina Dilemma pripravila v týchto dňoch pre svojich fanúšikov viacero noviniek, ktoré súvisia so spustením novej verzie webovej stránky dilemma.sk. Ako nám prezradil spevák a gitarista Ján Spišák, aktuálna podoba webu je v histórii kapely štvrtou v poradí s tým, že potreba zmeniť dizajn a technické parametre odráža reakciu na súčasné moderné trendy ponúkajúce nové možnosti komunikácie. „Naším fanúšikom sa vždy snažíme ponúknuť maximum a keďže technológie idú dopredu, staršia verzia nám neposkytovala flexibilitu, vďaka ktorej by sme mohli komunikovať podľa našich predstáv. Keď sme sa pustili do novej verzie, hneď na začiatku sme si povedali, že chceme aj nový obsah. Preto si ľudia na našom webe nájdu nové piesne, nové fotografie, nový videoklip, nový singel alebo novú prepracovanú históriu,“ uviedol Ján Spišák.

Spolu s novým webom Dilemma odpremiérovala aj klip k skladbe Bordell Europe z druhého rovnomenného albumu. Hoci materiál sa natáčal v zime (v opustenom sklade) a J. Spišák ho s Radom Sklenárom dokončili v máji, na svetlo sveta ho vypustili až pred pár dňami. Premiéra videa Bordell Europe je však spojená aj so súťažou. Kto prvý napíše kapele, v ktorej sekunde sa objaví na plátne pes J. Spišáka, dostane ako cenu CD. „Skladba Bordell Europe má jasný odkaz a zatiaľ na ňu máme iba výborné ohlasy. Celá pieseň je venovaná lenivým a nespratným európskym politikom, ktorí z Európy robia bordel, na čo apelujeme textom a strhujúcimi rífmi. Na Slovensku nie je pravidlom, aby niekto urobil politický song, no ľudia si možno ani neuvedomujú, že v Európe sa robia podstatne dôležitejšie rozhodnutia ako u nás doma na vrcholovej alebo komunálnej úrovni,“ zdôraznil J. Spišák.

Tretím spoločným darčekom pre fanúšikov Dilemmy a slovenské rádia je aktuálny singel Leto. Pôvodne pripravoval J. Spišák túto skladbu pre sólový projekt, no ostatní členovia ju navrhli zaradiť do play listu kapely. Dilemma priznáva, že Leto tvorí v ich produkcii výnimku. Impulzom k nahraniu skladby s popovými aranžmánmi bola niekoľkoročná diskusia s dramaturgmi slovenských rádií, ktorých kritéria prvé dva albumy The Last Debut a Bordell Europe nespĺňali. „Keď sme Leto testovali na koncertoch, ľudia na ňu reagovali výborne, preto si nemyslím si, aby táto skladba bola umelecky ochudobnená. Na náš posledný album kompetentní reagovali – výborná a kvalitná rocková práca, ale keby sme vás pustili, vytŕčali by ste. Pokiaľ je problémom originalita, skúsili sme stiahnuť nohu z plynu, ale nezastavili sme. Prvý krok sme urobili my a teraz sú na ťahu rádia, aby ukázali, či sú ochotné hrať aj novú hudbu alebo pôjdu vo vychodených šľapajach,“ podotkol J. Spišák.

via Stropkovska hudobna liga