Detské 4 živly naučia deti animovať aj ozvučovať krátky film


Letný filmový seminár 4 živly pripraví aj tento rok popri svojom hlavnom programe aj bohatý program pre deti. Detské 4 živly ponúknu pestrú zmes rozličných s filmom spojených aktivít na tému ZMYSLOV (zrak, sluch, hmat, čuch a chuť) a občas aj „NEZMYSLOV“ – tak, ako to deti majú rady.

Hudobný workshop bude zábavnou tvorivou dielňou pre deti od 6 do 12 rokov, v ktorej sa zahrajú na majstrov zvuku. Vyrobia hudobné nástroje, vytvoria malý orchester, naučia sa vzájomne počúvať a vytvoria hudobný podklad k animovanému filmu o zebre, ktorú prestali poslúchať jej čierno-biele pruhy. Workshop budú viesť spevák, hudobník a skladateľ Marek Kundlák a terapeutka Zuzana Tkáčiková. Účasť na workshope je kapacitne obmedzená a určený je vopred prihláseným deťom vo veku 6 – 12 rokov. Akreditačný poplatok je 12 eur za jedno dieťa, zahŕňa účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa stravu, ubytovanie ani vstup na filmové predstavenia. Tri bezplatné miesta na workshope sú určené pre deti zo sociálne slabších rodín. Podrobnosti o prihlasovaní nájdete na webstránke podujatia.

Verejnosti otvorená bude dvojica tvorivých dielní v priestoroch centra Terra Permonia. Dielne Animánie zasvätia svojich účastníkov a účastníčky do základov filmovej animácie – deti budú animovať svetlom, pieskom, ovocím a zeleninou, a napriek tomu, že výsledok ich tvorby bude zážitkom najmä pre zrak a sluch, počas tvorby samotnej si na svoje prídu všetky zmysly.

Vďaka tvorivej dielni nazvanej Popoludnie s Mimi a Lízou ožijú dve večerníčkové dievčatá – slepá Mimi a jej vidiaca kamarátka Líza – nielen na filmovom plátne. Deti pod vedením Zuzany Polonskej a autorky večerníčka Katky Kerekesovej vytvoria postavičky oboch dievčatiek či iných postáv z rozprávky a „hmatové“ pexeso, ktoré predtým spoznajú v jednom z dielov Mimi a Lízy.

V rámci svojho filmového programu premietnu Detské 4 živly aj večerníčkový seriál Mimi a Líza, vrátane predpremiéry jeho doteraz neuvedenej prázdninovej časti – Neposlušné písmenká. Okrem seriálu bude program tvoriť viacero rôznorodých filmov určených detskému publiku, ktoré si však rovnako vychutnajú aj rodičia (Čarodejník z krajiny Oz, Charlie a továreň na čokoládu, Pieseň mora, Škatuliaci…) Projekcie prebehnú vo veľkej sále Kultúrneho centra, v Terre Permonii, v kine Akademik a v kultúrnom dome v obci Počúvadlo.

Viac informácií o všetkých častiach detského progamu, aj o programe celého filmového seminára nájdete na webstránke podujatia – http://www.4zivly.sk. Prihlasovať deti na hudobný workshop môžete do naplnenia jeho kapacity, tvorivé dielne sú otvorené verejnosti bez predchádzajúceho prihlásenia.