DENNÉ MENU – Pripravil: Peter Homola


Kurátor: Omar Mirza Adresa: Galéria Enter, Panenská 32, Bratislava Otváracie hodiny: pondelok ‐ štvrtok 16:00–19:00 Vernisáž: 11.1.2011 o 19:00 Výstava potrvá do 4.2.2011
Po sviatočnom hodovaní a hlivení pred telkou máme bruchá preplnené a oči zakalené. Preto prichádza Galéria Enter na úvod roka 2011 so senzačným očisťujúcim programom racionálnej vizuálnej výživy. Len počas troch týždňov budete mať jedinečnú možnosť zdegustovať rafinované kulinárske umenie šéfkuchára Petra Homolu, ktoré zahŕňa široký diapazón (ne)čakaných (ne)chutí. Chrumkavé fotografické cykly sa tu snúbia s lahodne jemnou inštaláciou a šťavnatým, prepečeným videom.

Výstava „Denné menu“ ponúkne viacero chodov, zktorých si vyberie každý náročný i menej náročný stravník. Od chutných desiatových polievok, cez osvedčené jedlá ako sviečková, rizoto, či steak, až po delikátne dezerty. Ostane tu po Vás zaručene iba mastný tanier…

Po jedle Vás Peter Homola pozýva na prehliadku zbierky jeho halušiek a kávičku pri sledovaní digestívneho filmu o susedskom kolobehu rezňa v prírode.

Kolektív stravovacieho zariadenia Enter Vám želá dobrú chuť!

Peter Homola (1977, Zvolen) absolvoval v roku 2007 štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre fotografie a nových médií, v ateliéri prof. Miloty Havránkovej. V roku 2004 vyhral medzinárodnú súťaž Sony Digital Still Talent Trophy, vroku 2007 sa stal finalistom medzinárodnej ceny Essl Award. Vystavoval doma i medzinárodne. Žije a varí v Bratislave.

via nitrianskagaleria.sk