Delilah splnila sľub, príde vo februári


Dlho očakávaný koncert britskej speváčky Delilah, ktorý sa mal uskutočniť pôvodne už v máji 2014, sa nakoniec bude konať 5. februára 2015 v bratislavskom MMC. Slovenská agentúra Ore Pole sa na koncerte dohodla priamo so speváčkou, keďže Delilah nedávno ukončila spoluprácu s jej dlhoročnou agentúrou. Bratislava dostala dokonca prednosť pred termínmi jej plánovaného spoločného turné s legendárnym Princom.

Vstupenky na pôvodný májový koncert, ktoré ich majitelia dosiaľ nevrátili, zostávajú v platnosti aj na februárový termín. Nové lístky v cene 19 eur (150 ks) sú už k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk!
Speváčka Delilah je jednou z najvýraznejších predstaviteliek aktuálnej britskej dubstepovej a neosoulovej scény. Popri Katy B sa asi najviac zaslúžila o posun dubstepu, momentálne na britských ostrovoch najvychytenejšíeho žánru, smerom k melodickosti a živému vystupovaniu s live kapelou. Na Slovensko prichádza Delilah poprvýkrát, a to práve v čase, keď jej hviezda začína naplno žiariť – na aktuálnom turné predstaví druhý album, ktorému kritici predpovedajú, že bude výrazne miešať hitparádami. Už jej albumový debut, From The Roots Up z roku 2012, vyletel na piate miesto britského albumového rebríčka.

Pomalý dubstep s uhrančivým spevom je hlavnou, ale nie jedinou polohou tvorby Delilah. Iné skladby zaváňajú neo-soulom a pripomenú Sade či Norah Jones, ktorú speváčka uvádza medzi svojimi najväčšími vzormi. Delilah do povedomia hudobných fanúšikov uviedol Prince, ktorý bol jej tvorbou natoľko očarený, že si ju začal pravidelne pozývať ako hosťa na svoje vystúpenia.

Prvý album From The Roots Up je výberom z vyše 250 skladieb, ktoré Delilah napísala vo veku 17 až 21 rokov. Všetky tie, ktoré sa na album nedostali, nedávno zverejnila na oficiálnej demonahrávke – podľa recenzentov sa na nej nachádza materiál na minimálne 3 ďalšie kvalitné albumy. Niektoré z nich zaradilo do vysokých rotácií aj britské BBC Radio 1. Aktuálny album by mal uzrieť svetlo sveta čo nevidieť a očakávania sú podľa hudobných kritikov veľmi vysoké.

Po vypredaní 19-eurových lístkov stúpne cena na 23 eur, na mieste bude vstupné 27 eur. V predaji je aj sto VIP-lístkov po 35 eur.
Agentúra Ore Pole priviezla do Bratislavy umelcov ako Ellie Goulding (2013), Parov Stelar Band (2011 a 2012), Tom Odell alebo Bonobo (2014).

Videá:

„Breathe“

„Inside My Love“

„Go“