Debutový album stoiČOstoi pokrstí Whisky


Kapela stoiČOstoi vydala pre pár dňami debutový album pod názvom Poprípade iným spôsobom, na ktorom ponúka dvanásť skladieb. Partia zo Spiša produkujúca punk rock je spolu od roku 2005 a okrem pravidelného koncertovania vyhrali Garage Band 2010, plus aktuálne súťažia v česko-slovenskom projekte Starter. Nový album je výsledkom ich viacročnej práce s tým, že na CD zaradili iba best off reprezentatívne skladby. „Skladby na album vznikali postupne, pričom niektoré z nich majú aj dva roky a ďalšie sme vyprodukovali napr. pred dvoma mesiacmi. Vyberali sme z 25 piesní a naše konečné rozhodnutie padlo na songy, u ktorých sa nám zdalo, že nás pri našom debute budú najviac vystihovať,“ vysvetľoval spevák a basgitarista stoiČOstoi Matio.

Album nahrávali stoiČOstoi v nahrávacom štúdiu Rehot v Hrabušiciach. Preto by sa kapela chcela poďakovať Paľovi Fecíkovi a manažérovi Martinovi Hlavatému za penzum práce, ktorú odviedli pri naplnení ich vízií o regulárnom CD. „Všetky nástroje sme nahrávali spolu, pretože sme chceli zachytiť naturálnu atmosféru „bordel punku“, ktorý sa produkoval v 50. a 60. rokoch minulého storočia. K albumu snáď poviem ešte toľko, že každý, kto si ho vypočuje až do konca, sa dočká v jeho závere prekvapenia,“ zahalil Poprípade iným spôsobom rúškom tajomstva gitarista stoiČOstoi Zajac.

Štvorica Matio, Zajac, Puľo a Marek pokrstí Poprípade iným spôsobom vo štvrtok, 2. novembra 2010, v prešovskom City clube. Krstným otcom bude líder Slobodnej Európy Whisky a v súvislosti s koncertom sľubujú stoiČOstoi aj ďalšie prekvapenie. „Whisky je už veľmi dlho významnou osobnosťou slovenskej hudobnej scény. Všetci v kapele sme vyrastali práve na skladbách od Slobodnej Európy a preto bude pre nás cťou, keď nám jej líder pokrstí náš prvý album. Na krst sme si, samozrejme, pripravili aj niečo špeciálne, ale všetko podstatné sa ľudia dozvedia až na mieste činu,“ pozval na krst Matio.

via Grandstudio s. r. o. / foto: Oliver Ondráš