Dan Bárta a Robert Balzar trio odohrali koncert plný spontánnych nápadov v Blue Note


Po dvoch týždňoch sa Dan Bárta a trio Roberta Balzara presunuli z Prahy do Nového Mesta nad Váhom, aby tu v sobotu 6.novembra pokrstili v klube Blue Note ich čerstvý počin Theyories pred slovenským publikom.

Hudobníci svoj koncert rozdelili do dvoch setov, pričom odohrali všetkých trinásť piesní, ktoré na album Theyories umiestnili. Spevák sa publiku počas celého večer prihováral po slovensky, nechýbal jeho povestný humor a divákom dokonca spontánne spravil malý workshop, keď predstavil niekoľko veselých zvukov, ktoré vyčaroval zo svojho efektu na mikrofón.

Prvú časť koncertu začali českí muzikanti príjemnou Fool of me a v takejto zasnenej atmosfére sa niesol celý set. Druhý set nakopli nekompromisným Beatin´ round the bush pôvodne od AC/DC a policeovkou Spirits in the material world. Následne Dan Bárta prehlásil: „Vážený, povieme si to rovno. Jeden krstný otec je dnes málo,“ a pozval na pódium majiteľa podniku Blue Note Tibora Zelenaya a paraolympijského víťaza v stolnom tenise Jána Rapača, aby uviedli na svetlo sveta počin Theyories. Krstilo sa šampanským podobne ako v Prahe. Ján Rapač poprial albumu aj hudobníkom všetko najlepšie a Tibor Zelenay ho doplnil: „Úžasné CD, úžasní ľudia, je to pre mňa pocta.“ Spevák sa ani na Slovensku nevyhol téme vážok, ktoré tak obľubuje a od krstných otcov dostal preto tortu pripomínajúcu tohto fascinujúceho tvora.

V závere večera potešil spevák fanúšikov ešte dvoma spontánnymi nápadmi. Keď časť pesničky Even after all odspieval z publika a do poslednej skladby koncertu Slow car to China zakomponoval refrény piesní Slovenské Tango a Vidiečan. „Keď sme dnes obedovali, bavili sme sa s chalanmi z klubu, ako ten krst spravíme. Do toho nám náhodne hrali slovenské pesničky a medzi nimi odzneli aj tieto dve. Vzhľadom k tomu, že sme dnes hrali harmonicky nenáročnú latinu, do ktorej sa to hodilo, tak som si na nich spomenul a spojil to dokopy. Bol to spontánny fór,“ povedal krátko po vystúpení Dan Bárta.

via Edo Kopček