Ďalší BarCamp opäť v Žiline


V sobotu 11. septembra sa stretnú nadšenci informačných technológií, internetu a online marketingu na šiestom slovenskom BarCampe. Dejiskom stretnutia plného prednášok, diskusií a networkingu v otvorenom neformálnom prostredí bude už po tretíkrát kultúrny uzol Stanica Žilina-Záriečie. Organizačný tím tentokrát tvoria Petra Jankovičová a Franz Milec.

Účastníci sa môžu zaregistrovať na http://barcamp-za.sk/ucastnici a takisto si môžu prihlásiť prednášku na http://barcamp-za.sk/prednasky. Vstup je ako vždy bezplatný. Všetky informácie nájdete na http://barcamp-za.sk/, aktuality uverejňujeme na našom Twitteri. Žilinský BarCamp má na sociálnych sieťach oficiálny hashtag #barcampza.

Zúčastnených čaká niekoľko prekvapení. Okrem bežných prednášok sme vyčlenili čas aj na Pecha Kuchu, na ktorej budú môcť ľudia odprezentovať svoje práce, projekty a startupy. Po bloku s prednáškami sa rozbehne party pod taktovkou DJa Aliana.

Sobotu strávenú na žilinskej Stanici bude účastníkom pripomínať tričko a odznak. Opäť sa uskutoční už osvedčená tombola, ktorej výťažok bude venovaný na podporu aktivít občianskeho združenia Truc sphérique. Konkrétne sa peniaze použijú na dokončenie prác na ekologickej budove S2 a na vybudovanie parku pri Stanici.

Potencionálni sponzori sú stále vítaní. Vstup na BarCamp je zdarma práve vďaka sponzorským finančným príspevkom.

BarCamp je medzinárodná sieť user-generated otvorených konferencií, na ktorých sa z účastníkov stávajú prednášajúci. Je to stretnutie ľudí, ktoré sa zrodilo z túžby po zdieľaní a učení v otvorenom prostredí. Zámerom tohto podujatia sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom. Tematicky sa BarCamp zameriava najmä na IT, online marketing, sociálne siete a dizajn.

Prvé BarCampy sa sústreďovali najmä na open source komunitu, no časom sa okruh tém rozrástol. Existujú aj tematicky zamerané BarCampy, v zahraničí napr. EcoCamp s eko tematikou alebo iPhoneDevCamp so zameraním na developerov aplikácií pre iPhone a iPad.

V Žiline sa bude konať BarCamp už po tretíkrát. O kvalite konferencie svedčí najmä počet účastníkov – na prvom BarCampe bolo len 70 ľudí, na druhom toto číslo narástlo vďaka dobrým ohlasom už na 170 a na treťom BarCampe očakávame viac než 200 účastníkov.

Tretí BarCamp bude opäť na Stanici Žilina-Záriečie. Stanica je kultúrny uzol, ktorý slúži ako miesto pre súčasné umenie. Stanicu sme si zvolili kvôli jej netradičnému prostrediu s uvoľnenou a priateľskou atmosférou, ktorú si pochvaľujú všetci zúčastnení a ktorá je podnetná pre diskusiu.

http://barcamp-za.sk, http://twitter.com/barcampza, http://stanica.sk, http://barcamp.org

via barcamp-za.sk