Daedelus sa opäť zastaví v Bratislave, v októbri vystúpi v obľúbenom Nu Spirit Clube


Americký hudobný producent Daedelus sa len pol roka po vystúpení v Nu Spirit Clube vráti na “miesto činu.” Vo štvrtok 19. októbra odohrá vo svojom obľúbenom bratislavskom klube ďalší so svojich unikátnych setov. Pred ním a po ňom sa tentoraz predvedú Jimmy Pé a Jonatán Pastirčák s projektom Isama Zing. Akcia bude súčasťou banskobystrického festivalu Barbakan, ktorý sa bude konať od 17. do 22. októbra a ktorý si takto na jeden večer odskočí do hlavného mesta.

Ak ste s Daedelusom už mali dočinenia, určite viete, že tento rodák z kalifornskej Santa Monicy si išiel vždy svojou cestou a hudobné trendy ho skôr obchádzali. Možno aj preto nazval svoju debutový album z roku 2002 Invention. A mimo hlavného prúdu si ide aj v súčasnosti, veď svoj najnovší počin – nahrávku Revisionist Rave and Jumbled Jungle, ktorou oslávi obdobie raveu – vydá 13. októbra ako MC, teda kazetu.

Od hudobníka s vlastným menom Alfred Darlington čakajte v Nu Spirit Clube zmes netuctových samplov a polámaných beatov. Sme tiež zvedaví, aký rýchlostný stupeň zvolí a kedy bude preraďovať. A len tak mimochodom, aj keď sa fyzická podoba pri klubových DJoch zvyčajne neriši, tohto spoznáte podľa toho, že bude vyzerať naozaj inak ako všetci ostatní. 

Vstupenky na Daedelusa sa už predávajú na stránke http://www.interticket.sk Prvých 20 kusov stojí 6 eur, ďalšia várka sa bude predávať za 8 eur. Viac informácií o Barbakane, na ktorom sa ukážu aj Sto múch, Medial Banana alebo Saténové ruky, nájdete na http://www.barbakanfest.sk a FB stránkach festivalu.

FB event:
http://www.facebook.com/events/431592233904897

Rozhovor s Deadelusom v Popo_FM:
http://fm.rtvs.sk/rubriky/z-vysielania_fm/131340/daedelus-nazivo-v-popo_fm?__hsfp=jednllswhlcord%3Ddt