D. Kostovčík zachránila skladbu Sometimes v priebehu jednej hodiny


Peter Bič Project odštartoval aktuálne turné krstom albumu v košickom Malbo Café. Úlohu krstného otca prijal Ján Sabol, dvorný režisér klipov partie hudobníkov okolo gitaristu Petra Biča, ktorý si na pódium priniesol vrecko s kávou. Momentálne zamestnáva kapelu turné po desiatich slovenských mestách a hoci pre viacerých jej členov nie je tour neznámymi vodami, šarmantná speváčka Dáška Kostovčík sa s touto situáciou ešte len postupne zoznamuje. V jej prípade nie je krst „ohňom“ ničím výnimočným, pretože jeden z prvých koncertov v kariére odspievala počas live vystúpenia v rámci semifinále Eurovision Contest Song 2010. „Moje účinkovanie v zostave Peter Bič Project si užívam každým dňom viac a viac. Mám pocit, že sme stále zohratejší a aj ľudia nás začínajú vnímať vo väčšej miere. Spievanie ma baví a preto som rada, že môžem pôsobiť s týmito výbornými muzikantmi. Som nielen jediná žena v kapele, ale tiež som jej najmladším členom. Občas sa skromne prihlásim o slovo a myslím si, že v niekoľkých detailoch sa mi s mojimi postrehmi už podarilo aj uspieť,“ vysvetľovala s dobrou náladou Dáška Kostovčík a na otázku, či sú chlapci v kapele aj pozornými džentlmenmi, s úsmevom odpovedala: „Narodeniny mám v decembri, čo im začínam pomaly pripomínať a preto verím, že na mňa nezabudnú.“

Keďže na albume hosťujú tiež Peter Lipa, Rasťo Kopina z kapely Nocadeň, Martin Husovský z Komajoty, Jano Spišák z Dilemmy, Peter Cmorik, či Andy Ďurica zo Stereo, ktorý si zaspieval aj na krste, bude zaujímavým bonusom pre návštevníkov koncertov sledovať ako s interpretáciou skladieb naložia dvaja výborní kmeňoví speváci kapely Dáška Kostovčík a Ivo Bič. „Vzhľadom k tomu, že piesne nie sú autorsky mojimi vecami, musela som si k ním chvíľu hľadať vlastnú cestu, ale napr. pri skladbe Dážď mám pocit ako keby som ju napísala ja a preto ju spievam s absolútnou prirodzenosťou,“ uviedla D. Kostovčík.

Textársky talent D. Kostovčík však neostal na albume utajený, pretože zo svojho „pera“ vytiahla text k skladbe Sometimes. Hoci ho písala na poslednú chvíľu, počas koncertov sa jej námaha vracia aj s úrokmi. „Tesne pred definitívnou uzávierkou skladieb na album sme síce mali nahranú pieseň Sometimes, no chýbal nám k nej text. Aj keď sme mali asi tri slovenské verzie, nesedela nám ani jedna z nich. Peter povedal, že ak nenapíšem text, táto skladba na CD nepôjde. Preto som sa zaťala a za veľmi krátky čas, do hodiny, bol text na svete. Zatiaľ je to môj prvý a posledný text, ktorý je uverejnený na nejakom albume a práve táto pieseň sa mi spieva najľahšie, pretože som si ju napísala sama,“ dodala D. Kostovčík.

via Grandstudio s. r. o., foto: archív Peter Bič Project